Strona główna Na sygnale Kryminalne Rozbój w biały dzień

Rozbój w biały dzień

1

Pabianiccy policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy wczoraj o godz. 9.30 wtargnęli do mieszkania 28-latka, sterroryzowali go nożem, pobili i okradli z telefonu komórkowego oraz aparatu fotograficznego należącego do jego brata.

Zajście miało miejsce przy ul. Piotra Skargi. Trzech mężczyzn wtargnęło do jednego z mieszkań i zażądało od lokatora zwrotu rzekomo skradzionych przedmiotów. Posądzili oni 28-latka o kradzież konsoli PlayStation oraz telefonu komórkowego z mieszkania jednego ze sprawców.

Pabianiczanin próbował tłumaczyć swoją niewinność, ale żadne argumenty do nich nie przemawiały. Sprawcy chcąc wymusić na nim spełnienie żądań zaczęli okładać go pięściami po całym ciele, grożąc jednocześnie pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Jeden z napastników nożem kuchennym sterroryzował pokrzywdzonego żądając oddania telefonu komórkowego. 28-latek w obawie o swoje życie spełnił te oczekiwania i oddał swój telefon warty kilkadziesiąt złotych.

W tym czasie kolejny sprawca splądrował pokój brata pokrzywdzonego, skąd skradł aparat fotograficzny warty około 3000 złotych. Po rozboju przestępcy opuścili mieszkanie dając pokrzywdzonemu czas do wieczora na zwrot rzekomo skradzionych przedmiotów.

Przerażony 28-latek o całym zajściu powiadomił dyżurnego pabianickiej komendy opisując wygląd napastników. Skierowani na miejsce policjanci prewencji zauważyli idących trzech mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców.

Trio na widok oznakowanego radiowozu rzuciło się do ucieczki, ale po krótkim pościgu byli już w rękach policjantów. Trzej pabianiczan w wieku 27, 37 i 42 lat, przy których znaleziono przedmioty pochodzące z rozboju trafiło do osobnych cel policyjnego aresztu.

– Jeszcze dzisiaj o ich losie zdecyduje pabianicki sąd, do którego trafiły prokuratorskie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sprawcom za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. – informuje podkom. Joanna Szczęsna.

REKLAMA
Poprzedni artykułVolkswagen na boku
Następny artykułMecz na szczycie „Serie A” w Pabianicach
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Do pudła z nimi!