Strona główna Sport Piłka nożna Mecz na szczycie „Serie A” w Pabianicach

Mecz na szczycie „Serie A” w Pabianicach

0

W ramach 14. kolejki Klasy A, nazywanej żartobliwie przez trenerów, zawodników i kibiców Serie A, lider tabeli – Włókniarz podejmie u siebie 3. GKS Ksawerów.

„Zieloni” z dotychczasowych 13 meczów wygrali 12 i 1 zremisowali, i z 37 punktami przewodzą w tabeli. GKS, który przed sezonem zapowiadał włączenie się do walki o awans jest 3. z 30 punktami (10 zwycięstw i 3 porażki). Ksawerowianie przegrali dotychczas 2:3 z Orlikiem Sobień, 0:1 z UKS SMS Łódź i wysoko 2:7 właśnie z Włókniarzem.

Teraz przed nimi szansa rewanżu za wysoką porażkę z jesieni u siebie. Tym bardziej, że jedyne punkty jakie „zieloni” stracili w tym sezonie zostały stracone u siebie (remis z Iskrą Dobroń), a GKS na wyjazdach gra dobrze (6 zwycięstw, 1 porażka, bilans 23:7). Włókniarz u siebie legitymuje się bilansem 4 wygranych i 1 remisu, bramki 26:4.

Początek meczu w sobotę o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Grota – Roweckiego.

 

Ciężki mecz czeka także 8. drużynę „okręgówki” – PTC Pabianice. „Fioletowi” udadzą się na mecz do Rosanowa z niespodziewanym liderem tabeli, tamtejszym LKS. Pozycja Rosanowa nie powinna jednak dziwić gdy przyjrzymy się zawodnikom grającym obecnie w tej drużynie. Bramkarz Kamil Gajda, pomocnik Michał Sobczak czy przede wszystkim napastnicy Marek Wiosna i Szczepan Bartosik to zawodnicy z przeszłością III- i IV-ligową. To na tych trzech ostatnich obrońcy PTC będą musieli najbardziej uważać Sobczak ma na koncie 6 bramek, Wiosna 5, a Bartosik 8. Jesienią w dwóch meczach w barwach LKS wystąpił także były zawodnik Włókniarza Pabianice – Krystian Wielemborek.

Na wiosnę obie drużyny prezentują się podobnie, w czterech rozegranych meczach zdobyły po 5 punktów. PTC ostatnio zaledwie zremisowało z przedostatnią w tabeli Pogonią Rogów, a LKS zremisował 1:1 z Andrespolią Wiśniowa Góra.

Początek meczu w sobotę o godz. 16.00 w Rosanowie.

REKLAMA