Strona główna Sport Piłka ręczna Rodzinne miasto dodało skrzydeł młodym szczypiornistkom Pabiksu

Rodzinne miasto dodało skrzydeł młodym szczypiornistkom Pabiksu

0
fot. Grzegorz Siess

W sobotę 11 lipca 2020 roku w Pabianicach miał miejsce kolejny turniej kwalifikacyjny województwa łódzkiego do Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej Plażowej juniorów młodszych. Udział w zmaganiach wzięły trzy kategorie wiekowe dziewcząt ze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej PABIKS.

Najmłodsze zawodniczki z pabianickiego klubu rozegrały najwięcej, bo aż cztery swoje mecze – wszystkie z ChKS Łódź, z czego trzy z nich przegrały i jeden wygrały.

Dla nas to świetna zabawa i możliwość wykorzystania czasu na poprawę techniki, która w pewnym stopniu przyda sie do rozgrywek na hali. Jestem dymny z moich dziewczyn za serducho pozostawione na piasku – podsumowuje trener młodziczek Jarosław Siubdzia.

Juniorki młodsze, które także reprezentują drużynę z Pabianic zagrały dwa mecze z dziewczynami z ChKSu. I choć pierwszy, jak i drugi były mocno wyrównane, to ostatecznie szala zwycięstwa w obu spotkaniach przelała się na korzyść zespołu z Łodzi.

Natomiast juniorki w pierwszym meczu zmierzyły sie z liderem rozgrywek BHT GRU JUKO Piotrkow Trybunalski, który koniec końców nie dał najmniejszych szans na zwycięstwo podopiecznym Oklejaka i wygrał. Za to w drugim spotkaniu z ChKS Łódź szczypiornistki Pabiksu walczyły jak lwy i co prawda pierwszą połowę przegrały, ale w drugiej nie dały za wygraną zawodniczkom z Łodzi i odniosły zwycięstwo. Oznaczało to remis 1:1 po dwóch setach i shotout. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem juniorek z Pabianic.

Wyniki spotkań sobotniego turnieju w Pabianicach:

 1. Młodziczki: ChKS Łódź I ChKS Łódź II 2:1
 2. Młodziczki: ChKS Łódź II – ChKS Łódź I 2:1
 3. Młodziczki: SPR Pabiks Pabianice – ChKS Łódż I 0:2
 4. Młodziczki: SPR Pabiks Pabianice – ChKS Łódź II 1:2
 5. Młodziczki: SPR Pabiks Pabianice – ChKS Łódź I 0:2
 6. Młodziczki: SPR Pabiks Pabianice – ChKS Łódź II 2:0
 7. Juniorki młodsze: SPR Pabiks Pabianice ChKS Łódź 0:2
 8. Juniorki młodsze: SPR Pabiks Pabianice ChKS Łódź 1:2
 9. Juniorki: SPR Pabiks PabianiceBHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski 0:2
 10. Juniorki: ChKS Łódź BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski 0:2
 11. Juniorki: SPR Pabiks PabianiceChKS Łódź 2:1

Już za tydzień w sobotę 18.07.2020 roku, także na Lewitynie od godz. 9:30 odbędzie się turniej męskiej części Pabiksu. W kategorii młodzik i junior młodszy zawodnicy zmierzą się z drużynami z łódzkiej Anilany, Piotrkowa Trybunalskiego i Konstantynowa Łódzkiego.

REKLAMA
Poprzedni artykułW czterech gminach naszego powiatu Duda pokonał Trzaskowskiego
Następny artykułZmęczenie widoczne na twarzy? Pozbądź się go skutecznie!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments