Strona główna Aktualności Komunikacja Roboty na przystankach. Trwa montaż płytek ostrzegawczych

Roboty na przystankach. Trwa montaż płytek ostrzegawczych

1
W centrum Pabianic pojawili się dzisiaj robotnicy. Na zlecenie magistratu prowadzą na przystankach prace, które ułatwią poruszanie się korzystającym z komunikacji miejskiej osobom niewidomym i niedowidzącym. 

Chodzi o montaż żółtych płytek ostrzegawczych z wypustkami, dzięki czemu tacy pasażerowie będą wiedzieli, że zbliżają się do krawężnika. Ułożono je już naprzeciwko „Trzech Koron”.

– Tutaj są na długości 25 metrów. Kolejnym przystankiem będzie ten koło straży pożarnej (dla busów i autobusów PKS – przyp. red.), gdzie położymy je na ponad 14 metrach, a następnym – przy SDH (46 metrów) – wyjaśniał jeden z pracowników.

Prace na wspomnianych dwóch przystankach dopiero ruszą, ale jak mówią robotnicy, powinni uporać się z nimi jeszcze w tym tygodniu.

W całym mieście przystanków z zamontowanymi płytkami ostrzegawczymi będzie 65. Do tej pory położono je na 29. Zmiany stanowią część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hitem są kostki położone na przystanku na Moniuszki, gdzie niewidomy będąc pewnym, że za chwilę jest krawężnik mając wybojniki pod obuwiem wchodzi bezpośrednio w słup energetyczny, który jest na środku przystanku autobusowego.