Strona główna Aktualności Komunikacja Rewolucja na Ossowskiego. Ma być bezpieczniej

Rewolucja na Ossowskiego. Ma być bezpieczniej

8

Dodatkowe znaki i wycinka drzew mają poprawić bezpieczeństwo na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście.

Na wniosek prezydenta Grzegorza Mackiewicza, Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej na ul. Ossowskiego ustawi  znak ostrzegawczy uprzedzający o niebezpiecznym skrzyżowaniu, ponadto będzie ograniczenie prędkości przed skrzyżowaniem do 30 km/h.

– Na podporządkowanej ul. Jaszuńskiego umieszczony zostanie znak „ustąp pierwszeństwa” z tabliczką stop za 30 metrów. Złożony będzie również wniosek o wycięcie czterech drzew na ul. Ossowskiego w rejonie skrzyżowania – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Zmiany na skrzyżowaniu to następstwo kolejnego groźnego wypadku. W poniedziałek zderzyły się tu Honda Jazz i Volkswagen Caddy. Kierowca Hondy cały czas przebywa w szpitalu (WIĘCEJ O WYPADKU).

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku na ul. Jaszuńskiego zostały ustawione znaki ograniczające prędkość do 20 km/h (WIĘCEJ).

reklama

hd rekl 1

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Śmiech na sali. Postawią znak i wytną drzewa. Ludzie z Zarząd Dróg tkwią mentalnie w komunie i chyba nie wiedzą jak można uspokoić ruch.

dokładnie! ja dałbym rondo z wjazdami wyposażonymi w szlabany, podnoszone na pętle magnetyczne, lub na bilet (na wzór bramek z kauflandzie). samo rondo posiadało by co 30 stopni garby poprzeczne! drogi dojazdowe z ograniczeniem do 20km/h a przed autem powinien iść pieszy z chorągiewką!!!

HA HA DOBRE, JAK KTOŚ NIE PATRZY NA ZNAKI TO NIE MA CUDÓW NIC MU NIE POMOŻE!!

Człowieku, jaka rewolucja? To zmiana organizacji ruchu. Ty nie znasz znaczenia słów.

Ja to bym rondo budował. Znowu klonują wiadomości. Źenada

Informacje są wysyłane przez rzecznika prasowego UM.

To niech rzecznik prasowy um bierze wierszowke

Mieszkam na ulicy Ossowskiego 30 lat albo i dłużej.Jeżdżę tą ulicą kilka razy dziennie w kierunku 20-go Stycznia i z powrotem.Zwalniam przy tym skrzyżowaniu,a nawet zatrzymuję się mając pierwszeństwo,bo różne sytuacje zaskakiwały mnie w tym miejscu i jeżyły mi włosy.Są kierowcy,którzy nawet potrafią mnie wyprzedzić na skrzyżowaniu,kiedy ja zwalniam lub się zatrzymuję o innych ekstremach już nie wspomnę.Znaki STOP na ulicy Jaszuńskiego od Szpitalnej i od 20-go Stycznia są widoczne przynajmniej z 50m-100m i nie zasłania ich żadne drzewo,do tego oznakowanie 20 km/h też widoczne.To bezmyślność,głupota i nieuwaga kierowców na tym skrzyżowaniu sprawia,że dochodzi w tym miejscu do kilkunastu wypadków… Czytaj więcej »