Strona główna Aktualności Remontują za miliony

Remontują za miliony

7
ul. Złota w Piątkowisku

Wakacje w pełni, więc drogowcy wzięli się do pracy. Na terenie powiatu prowadzonych jest kilkanaście remontów dróg i chodników.

Około 7 mln złotych kosztują trzy inwestycje prowadzone w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na ten cel starostwo powiatowe oraz gminy otrzymały dofinansowanie z unijnych środków w kwocie 4 164 697 zł. Do remontu wybrane zostały ulice: Złota i Stadionowa w Piątkowisku oraz droga Dobroń-Ldzań. W Piątkowisku prace prowadzi firma Włodan, która wygrała przetarg na kwotę 3 991 350 zł. Roboty mają się zakończyć do 31 sierpnia. Natomiast firma Wiśniewska wylała już asfalt na trasie Dobroń-Ldzań.

Nową nawierzchnię będzie miała też ulica Srebrzyńska w Konstantynowie Łódzkim. Od 26 czerwca prowadzone są tam prace remontowe na odcinku pomiędzy ulicami Łaską i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Prace obejmą również poprawę konstrukcji drogi, regulację studzienek i wpustów ulicznych.

 

W Pabianicach natomiast praca wre na ul. Osikowej. To jedna z gruntowych ulicy na Zatorzu odchodząca od Karniszewickiej. Ulica ma być gotowa do 16 sierpnia, podobnie jak ul. Sybiraków i tzw. VII łopatka ul. Rzgowskiej.
Chodniki natomiast układane są m.in. na Żwirki i Wigury, Brackiej przy wieżowcach, Prosnaka, Moniuszki (od gimnazjum do liceum po stronie północnej) i Chłodnej. Zaczyna się też budowa chodnika na ul. 20 Stycznia przy lasku miejskim.

ul. Osikowa

 

To zapewne nie wszystkie inwestycje prowadzone w powiecie, ale listę można uzupełnić dodając komentarz pod artykułem.

REKLAMA

7
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EPA11L7

Zgodnie z harmonogramem 10 lipca firma WŁODAN miała rozpocząć prace na ul. Siennej. Do dzisiaj nikt nie wbił łopaty.

irena

Bo to Batonik Wam obiecał … 🙂

Wielki fan firmy Włodan

EEE jak firma Włodan zrobi to nie będzie ……. we wsi 😉

Hania

A droga prowadząca przez Piątkowisko???
W zapomnienie. Przejazd nią niczym wyczyn.
Auto wyłomotane

Hania

Nie wspominając już o przejeździe kolejowym przy ul. Torowej. Panie wójcie wstyd!!!

sbdd

A co ma wójt do przejazdu na terenie Pabianic ?

Tosia

Podmiejska od kaplicy obraz nędzy i rozpaczy . Dziura na dziurze. Obiecanki i zbywanie i tak z sezonu na sezon . A podatki płacić trzeba.