Strona główna Aktualności Z miasta Remont za prawie 400 tysięcy

Remont za prawie 400 tysięcy

0
fot. Starostwo Powiatowe

Po trwającym kilka miesięcy remoncie zostało dzisiaj oddane do użytku drugie piętro Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łaskiej 86. Dzięki temu zwiększy się komfort życia przebywających tam osób niepełnosprawnych, gdyż właśnie z myślą o nich placówka była modernizowana.

Wykonawca inwestycji (firma z Koluszek) przeprowadził ją na zlecenie Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Przedsięwzięcie objęło m.in. roboty instalacyjne, w zakres których weszła wymiana instalacji elektrycznej, sanitarnej, oświetleniowej, teletechnicznej i centralnego ogrzewania. Ale to tylko część prac.

– Przebudowaliśmy osiem pokojów, w ten sposób, że znajdujące się przy nich łazienki zostały powiększone. Niepełnosprawnym pensjonariuszom będzie się z nich łatwiej korzystać. W rezultacie tej przebudowy inaczej wyglądają też pokoje, gdzie zostały wymienione podłogi i drzwi, na sufitach i ścianach położono gładzie i oczywiście je pomalowano. Wyremontowane są także korytarze – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Remont kosztował 390 tys. zł, z czego 160 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a 230 tys. zł pieniądze z budżetu powiatu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments