Strona główna Dzieje się Rekord pobity! „Uratowali” ponad 2 tysiące osób

Rekord pobity! „Uratowali” ponad 2 tysiące osób

1

Ratownicy duzi i mali z całej Polski brali dziś udział w ogólnopolskiej akcji WOŚP „Bijemy rekord”. Jak ratować życie pokazali także pabianiczanie.

W akcji zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca wzięły udział reprezentacje SP 1 (dwie grupy), SP 3, SP 8 (dwie grupy), SP 9, SP 13, SP 14, SP 17, Gim nr 1, II LO (dwie grupy) oraz policji, straży pożarnej, straży miejskiej, PCM i urzędu miasta. Wszyscy zmierzyli się z zeszłorocznym rekordem, który poprzeczkę postawił bardzo wysoko – w 2015 roku na powiatowej hali wykonano 1924 resuscytacje.

– Nie chodzi nam o rekordy, a o to, by dzieci nauczyły się poprawnie wykonywać resuscytację – mówi Anna Leśniak, dyrektor SP nr 1. – Dzięki tej akcji będą wiedziały jak mogą pomóc.

Rekord jednak padł podtrzymując tradycję. Podczas 30-minutowego czasu, gdy mali i duzi sanitariusze „ratowali” przygotowane fantomy, udało się przeprowadzić 2167 resuscytacji, czyli o ponad 200 więcej niż w roku ubiegłym. Wyzwanie do pobicia nie straszne jest jednak naszym ratownikom i z radością podejmą się bicia rekordu w nadchodzącym roku.


baner-art

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Z religią w szkole nie wygrasz ( przynajmniej za obecnych rządów ), ale masz rację.
Dodałbym do tego, jeszcze odpowiedzialność. Ileż razy, to ja byłem świadkiem wypadków drogowych, w których każdy powinien się zatrzymać i ratować, a jechał dalej…