Strona główna Dzieje się Radosne krzyki na Lewitynie. Otwarto wodny plac zabaw

Radosne krzyki na Lewitynie. Otwarto wodny plac zabaw

19
Lepszej pogody na takie wydarzenie nie można było sobie wymarzyć. Na „Lewitynie” został dzisiaj uruchomiony wodny plac zabaw. Kilka minut po godz. 14.00 władze Pabianic wraz z dziećmi przecięły wstęgę, dokonując tym samym oficjalnego otwarcia nowej atrakcji w mieście. 

Nie obyło się wprawdzie bez falstartu (zebrani odliczyli od dziesięciu do jednego, tymczasem woda popłynęła dopiero po dłuższej chwili), ale głośne, radosne krzyki najmłodszych mieszkańców naszego miasta nie pozostawiały wątpliwości, że zabawa sprawia im ogromną frajdę. Z ochłody skorzystali też (trochę mimowolnie) dorośli, bo w ruch poszły tryskające wodą zabawki obrotowe…

Lista podziękowań ze strony Piotra Adamskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dla osób i instytucji, które pomagały w realizacji tej inwestycji była dość długa. Natomiast prezydent Grzegorz Mackiewicz nie krył dumy, że Pabianice mogą pochwalić się wodnym placem zabaw.

– To jeden z niewielu takich obiektów w Polsce. Życzę, abyście się w nim fantastycznie bawili – mówił do zebranych.

Obiekt został wybudowany przez firmę Apis z Jarosławia, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace rozpoczęto od wyburzenia restauracji Turkus, w międzyczasie powstawała dokumentacja projektowa, a potem nastąpiły te właściwe.

– Mieliśmy przez zamawiającego dosyć wysoko postawioną poprzeczkę oraz krótki czas realizacji, ale myślę, że sprostaliśmy wymaganiom, że będziecie państwo zadowoleni i że będzie wam długo służył – mówił Daniel Zastawny, dyrektor ds. inwestycji w firmie wykonawczej.

Wodny plac zabaw będzie czynny od godz. 10.00 do godz. 19.00 w ciepłe, pogodne dni. 

REKLAMA
Poprzedni artykułBoisko dla wszystkich. W planach już kolejne
Następny artykuł„Czarny piątek” po pabianicku, czyli w kolejce do PGE
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda wody. Ostatnio tak często i głośno mówi się o tym, że panująca w Polsce susza będzie raczej stałą składową kolejnych wiosenno-letnich sezonów (tak jak smog – sezonów jesienno-zimowych), w związku z czym odpowiedzialne zachowanie Polaków powinno polegać raczej na oszczędzaniu wody, a nie jej nadmiernemu zużywaniu. Natomiast inaczej jest w Pabianicach, gdzie przy wielkiej radości pana prezydenta, jego świty oraz zgromadzonych dzieci i ich opiekunów, nastąpiło otwarcie wodnego placu zabaw – „jednego z niewielu takich obiektów w Polsce”, co ma niby być dla pabianiczan powodem do dumy. Domyślam się, że nie będzie tam obiegu zamkniętego wody, tak jak ma… Czytaj więcej »

Interesujące spostrzeżenie. Ciekawe czy woda będzie zakręcana gdy IMGW zalecać będzie oszczędzanie wody a temperatura powietrza będzie wysoka. Przy dobrym „szczęściu” może być sytuacja gdy 2 miesiące nie będzie warunków, bo np. lipiec będzie zimny i deszczowy a sierpień upalny ale będzie susza.

Szkoda to jak krowa do studni narobi.Nie myj się nie wchodź do wanny bo susza w Polsce oszczędzaj wodę.

OBIEG JEST ZAMKNIĘTY WIEC KONIEC TEMATU I DOMYSŁÓW

Narzekanie narzekaniem ale w tej cenie brakuje brodzika dla najmniejszych…

No i gdzie jest ten płaczek co przewidywał w komentarzach pod innym artykułem, że może piecioro dzieci wejdzie?
Beczeliście w tych komentarzach a widać, że dziwci zadowolone.

„malowanie trawnika na otwarcie….”

Ciekawe kiedy będzie zamykany, żeby robić poprawki? Przecież to jest tradycja Adamskiego i Macliewicza:-)

Wody tam jest tyle, jak po większej ulewne na zamkowej Proponuje odrazu kaski i ochraniacze żeby nie było jak na „pomparku”

Ekstra… Tylko co z tego dla ludzi????? Gospodarka, leszcze, po pierwsze gospodarka!!!!!

Nie samą pracą człowiek żyje, a jeśli samą to ma bardzo ubogie życie

Szkoda że wody tyle co na zamkowej po większej ulewne

Na ile są szacowane roczne koszty utrzymania i konserwacji? Może z tego powodu nie ma tyle tych obiektów w Polsce.

Po co młodzi Polacy mają się uczyć pływać?
Polacy niech uczą się taplania w kałuży jak każda biedota.
Władzy – każdej władzy w tym mieście i kraju – niepotrzebny jest basen, niepotrzebny czysty lewity bo na takiej fontannie i tak ugrają swoje.
Ciżba wyrwie im z ręki każdą darmową kiełbasę i chleb ze smalcem. Tylko czy o to chodzi, czy to jest postęp?

Wszystko pięknie ale ta inwestycja posłuży dzieciom max 2 miesiące w roku ( przy sprzyjającej pogodzie). Można było wymyśleć coś lepszego.

Oj Polaczki Polaczki durny naród co tylko potrafi narzekać

Czyli lepiej przymykać na wszystko oko, żyć na kredyt i nie martwić się tym że np. te pieniądze można by spożytkować w sposób służący większej ilości osób? Moim zdaniem są w tym momencie ważniejsze wydatki niż ta inwestycja, a jeśli już miałby powstać obiekt rekreacyjny to bym skłaniał się ku temu by służył właśnie większej ilości osób. Moim zdaniem patriotyzm w dzisiejszych czasach w zasięgu lokalnym polega na gospodarce zasobami w sposób taki by służyły jak największej ilości osób i na wydawaniu pieniędzy publicznych w sposób taki by najważniejsze wydatki były priorytetem. Jestem też ciekaw jaka frekwencja będzie za np.… Czytaj więcej »

Jak czytam to krew mnie zalewa zamknijmy się najlepiej w szklanych czy murowanych domach i nie wychodźmy z nich w mieście też nic nie róbmy niech umiera niech będzie bród syf kiła i mogiła.Prezydent Mackiewicz słusznie zauważył,że nawet zdjęcia przyszli robić przeciwnicy tego projektu.Zapewne dzieci osób komentujących negatywnie ten projekt też nie raz skorzystają o ile już nie skorzystali z tej atrakcji.Mnie się podoba że coś zaczęło się dziać coś pozytywnego w tym mieście przynajmniej poza miejscowi przestaną się śmiać z naszego miasta.Brawo pan Mackiewicz brawo za projekt.

wyburzyć użyteczny budynek i obok stawów , plaży , kąpieliska… za duże pieniądze wybudować brodzik z wodą generujący wydatki. fck logic?