Strona główna Aktualności Z miasta „Czarny piątek” po pabianicku, czyli w kolejce do PGE

„Czarny piątek” po pabianicku, czyli w kolejce do PGE

9
fot. Czytelniczka
W centrum Pabianic, przed budynkiem przy ulicy Zamkowej 36, stała dziś długa kolejka. Tworzyli ją klienci Polskiej Grupy Energetycznej, którzy chcieli załatwić ważną dla nich sprawę.

Chodzi o „zamrożenie” rachunków za prąd w drugiej połowie 2019 roku, tak, aby cena utrzymała się na poziomie z ubiegłego. Z tej uregulowanej ustawą możliwości mogą skorzystać małe firmy, szpitale i jednostki sektora finansów publicznych. Warunkiem jest złożenie pisemnego oświadczenia o spełnieniu ustawowych wymogów. Jednak aby to zrobić, trzeba było uzbroić się w cierpliwość…

– Ta „pielgrzymka” to jakiś dramat. Taki pabianicki Black Friday… Jak nasza księgowa dzwoniła do PGE, powiedzieli jej, żeby zaopatrzyć się w napoje i kanapki… Ja gdy zobaczyłam tę kolejkę, zrezygnowałam i poszłam na pocztę, bo jest też opcja, żeby to oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej wysłać właśnie pocztą – napisała do nas Czytelniczka.

Ponieważ termin ich składania wypadł 27 lipca, czyli w sobotę, ostatnim dniem na załatwienie tej sprawy będzie poniedziałek.

REKLAMA
Poprzedni artykułRadosne krzyki na Lewitynie. Otwarto wodny plac zabaw
Następny artykułPierwsza bramka w Ekstraklasie
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poczta się nie da nie dotrze do PGE trzeba złożyć osobiście w biurze obsługi Można składać w sobotę niedziele i poniedziałek do godz 24 taka informacje podaje minister energii Ja dziś byłem stałem w kolejce od 9 do 14 udało się panie przyjmujące oświadczenia miłe i pomocne warto złożyć oświadczenie Przykre ze media tak późno informują zainteresowanych o tak ważnej sprawie ale dziękujemy ze informacje pozdrawiam

To nie wina mediów

Liczy się data wpłynięcia, nie stempla pocztowego jak zawsze. Taki zabieg, by jak najmniej ludzi skorzystało. Tak z ustawy wynika.

można również złożyć przez konto e-bok pge

Oczywiście. Link do pliku, którego nie ma. To faktycznie jest.

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

Jako micro przedsiębiorca uważam że ustawodawca powinien mnie osobiście poinformować np listem, lub emailowo o zmieniających się przepisach – skoro daje mi terminy na ich wypełnienie ( i to takie krótkie). Jako micro przedsiebiorca zajmuję się w głównej mierze zarabianiem na oddanie podatków do miasta, i datków na fanaberie dla braianków i karyny żerujące z pińcet plusa. Nie Mam czasu na czytanie uchwał! A traktowany jestem jak bydło, zmuszając mnie jeszcze do zamknięcia mojego micro przedsiębiorstwa, aby móc pójść stać pięć godzin w kolejce, jak po zapomogę, po coś co mi się ustawowo należy! To duże przedsiębiorstwa powinny pójść zgłaszać… Czytaj więcej »

Dlaczego pod nie ruszył z kampanią na cały kraj, dają kiełbasę wyborczą A tutaj milczą? Ucieknie kasa z tych co nie zdążą złożyć oświadczeń?
Kochani rządzący taka wtopa

PeOwcy ruszyli POspolicie 😀 Hahahah, niższe rachunki z miniratką, tylko w Peło, potem płać i zgrzytaj zębami xD

Tak organizacja sprawująca władzę upokarza tych, których jej przedstawiciele otwarcie nazywają ciemnym ludem. Czy ktoś zastanowił się nad barierą ograniczającą dostęp do poprzednich cen prądu? To kwota 7500 PLN brutto PRZYCHODU na jednego zatrudnianego pracownika. Ile z kwoty 7,5 tysiąca PLN zostanie w firmie po wypłaceniu choćby najniższej pensji (liczonej brutto, zatem z podatkami i wszystkimi innymi składkami)? Połowa. Ile z niej stanowią realnie poniesione koszty prowadzonej działalności (choćby koszt wzniesienia budynków lub opaty czynszowe, środki transportu, odzież ochronna, narzędzia, komputery itp. „drobiazgi”)? Po odjęciu jednego miesiąca urlopowego, jako nieproduktywnego dla danego pracownika, ewentualnych zwolnień itp. okazuje się, że niepodwyższone… Czytaj więcej »