Strona główna Aktualności Z miasta Radny chciałby budować wiadukty lub tunele na przejazdach kolejowych

Radny chciałby budować wiadukty lub tunele na przejazdach kolejowych

31
Podczas minionej sesji rady miejskiej obradowano nad Strategią Rozwoju Pabianic na lata 2023-30. Radni z opozycyjnego klubu PiS chcieli dopisać kilka postulatów. Jeden wydaje się wyjątkowo… optymistyczny.

W strategii zapisany jest koncept budowy tunelu pod torami na ul. Lutomierskiej. Radny Różycki zaproponował, aby do strategii na nadchodzące 7 lat dopisać budowę wiaduktów lub tuneli na przejazdach kolejowych na ul. Torowej i Wspólnej.

– Chciałbym zaproponować dwie poprawki. Jedna z nich to dodanie zadania poprzez budowę wiaduktu lub tunelu jako bezkolizyjnego przejazdu z magistrala kolejową na ul. Wspólnej. Druga poprawka dotyczy analogicznie przejazdu na ul. Torowej – zaproponował Piotr Różycki.

Wniosek też wywoła nie lada zdziwienie na twarzy wiceprezydenta Marka Gryglewskiego.

– Panie Piotrze powinien pan zdawać sobie sprawę, że walka o budowę tunelu na ul. Lutomierskiej trwa od kilku lat. Wynika to z faktu, że administracyjnie, inżynieryjnie, logistycznie najbezpieczniej jest wybudować tunel tam. Zabiegaliśmy o to, by pomóc w wybudowaniu tego tunelu przy Lutomierskiej. Niestety, za każdym razem przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, czyli pańscy koledzy z partii rządzącej, są przeciwni tej budowie, dlatego wydaje mi się niezasadnym ubieganie się o budowę kolejnych tuneli, skoro nie możemy wybudować nawet jednego przy ul. Lutomierskiej. Uważam, że tych punktów nie powinniśmy brać pod uwagę – powiedział wiceprezydent.

Piotr Różycki nie dawał jednak za wygraną.

– Twierdzą państwo, że rozwijamy się jako miasto, tymczasem pan chce ograniczyć połączenie Zatorza z resztą Pabianic do jednego tunelu. Zupełnie tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że mieszkańcy powinni mieć jak najwięcej możliwości – kontynuował Różycki.

– Uważam, że powinniśmy skupić się na przejeździe na Lutomierskiej – skwitował Krzysztof Hile, wiceprzewodniczący rady, który po tej wypowiedzi złożył wniosek o zakończenie dyskusji.

Poprawki zgłoszone przez radnego Różyckiego nie zostały przyjęte.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułJach grochem o ścianę: w urzędzie mają wywalone
Następny artykułStraż miejska publikuje nagranie z kradzieży roweru
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale znalazł sposób na przykrycie nieudolności swoich pisowskich kolegów. Jaja normalnie 😁😁😁😁😁😁😁

Ci pisowscy koledzy to dup…ę uratowali twojemu nieudacznikowi z Zamkowej przy budowie tramwaju, na Wszystko kasę biorą ale wstydzą przyznać

Uratowali dupę pieniędzmi z Unii Europejskiej? Tej, na którą codziennie srają?
Nie kompromituj się.

Niech wszyscy głosujący na PiS zobaczą, na jakie jednostki głosują. Tunel na Torowej????????????? Wiadukt na Wspólnej??????????????????
Czy odwrotnie????????

nie na lutomierskiej, z lokalnym ruchem tranzytowym, co chcesz połączyć z Pabianicami, Konstantynów czy Zatorze ?

Przejeżdża LOKALNIE kilkanaście tysięcy samochodów dziennie. Zamknięcie zapór na Lutomierskiej skutkuje tym, że samochody na Karniszewickiej stoją w korku, aż do sklepu przy Wspólnej.
Ale możesz udawać, że tego nie ma.

Ciekaw jestem czy lokalny ruch tworzy korek aż za MZK w stronę S14 i blokuje ruch na Partyzanckiej Lutomierskiej i Karniszewickiej od strony miasta. A jak pociągi będą jeszcze stały na poronionej stacji przy Lutomierskiej to może uda się zablokować i ruch na S-ce

Wniosek słuszny, pod warunkiem wskazania źródeł finansowania….

Najbezpieczniej jest walczyć o tunel tam gdzie go nie chcą wybudować, to takie bezpieczne. O zgrozo jeszcze by się zgodzili gdzie indziej wybudować i byłby dramat dla Pabianic.. po co te urzędasy w P-ce? Tylko udają że jeden drugiego nie lubi.. w realiach p-e to przez jedną kadencję wykopią tunel do połowy, a resztę w drugiej.. jak lewityn remontowali przez 8 lat..

Prawdą jest , że to Polska zPIS zagłosowała przeciw budowie tunelu na Lutomiersk Konstantynów nie pamiętam jej nazwiska ,ale głosować za to na PiS już nie będę.To ta pani co pokazywała w sejmie „fuck”

Prawda jest taka, że za tunelem był minister z PO, który jak nim był to nie zbudował. PO dla Pabianic to było wielkie G….. jakie inwestycje wtedy powstały w Pabianicach i powiecie ?

Wiele miast pokazuje, że można uzyskać dofinansowanie nawet z PiSowskiego rzadu. Dlaczego mieszkancy maja cierpiec z powodu politycznego zacietrzewienia prezydenta i starosty – czyzby przyszle mandaty poselskie/senatorskie wazniejsze od dobra mieszkancow?

Dlaczego radny PiS nie wpłynie na swoich kolegów głosujących przeciw budowie tunelu na Lutomierskiej, tylko pod publikę próbuje procedować pomysły, które, choćby z racji położenia, nie mają szansy na realizację?
Cyt. dot. budowy tunelu: „Za odrzuceniem poprawek głosowali również posłowie, którzy wywodzą się z naszego okręgu i mieszkańcom naszego miasta zawdzięczają swoją obecność w Sejmie.”
Może coś bezradny powie na ten temat, zamiast dalej robić sobie jaja ze swoich wyborców?

Last edited 1 miesiąc temu by Epa

A co z Myśliwska bis, planowana co najmniej od 20 lat?

Nie chcemy, możesz sobie jeździć z Bełchatowa obwodnicą do IKEI.

A czy faktycznie jest potrzebna?

To już szczyt bezczelności. PiS uwalił budowe tunelu, a teraz PiS chce żeby tunel budować. Oni to mają tupet…

Sobie teraz wyobraźcie jaki byłby kąt najazdu na taki wiadukt przy ulicy Torowej od strony ulicy Łaskiej i jak byłby on „zintegrowany” ze zjazdem na ciasno zabudowaną ulicę Torową po stronie ulicy Karniszewickiej.

Typowa megalomania, przyblokowano budowę wiaduktu przy uczęszczanej masowo ulicy Lutomierskiej, a już mówi się o dwóch kolejnych.

Usprawnienie przejazdu przez torowisko jest pożądane, ale wypadało by się zająć najpierw jednym, a nie snuć mrzonki .

Wydaje mi się, że radny Różycki nie jest taki głupi, żeby nie wiedzieć, że budowa takiej konstrukcji zarówno na Wspólnej, a tym bardziej na Torowej jest niemożliwa.
To się nazywa POPULIZM.

Wydaje mi się, że bezradny cham i prostak, wypowiadający się w ten sposób do mieszkańców Pabianic może jednak tego nie wiedzieć.

Screenshot_20230801-171524~2.png

Konstrukcyjnie nierealne.

Last edited 1 miesiąc temu by ania

lepiej tunel zbudować, zawsze spełni funkcję schronu PL

Mnie to tylko dziwi że jeszcze nie doszło do tragedii z braku takiego bezkolizyjnego przejazdu. Tereny po północnej stronie Pabianic, bardzo mocno się rozwijają, Piątkowisko, Kudrowice itd to coraz większe osiedla, jedyny dojazd z Pabianic to przez torowisko. Czy ktoś się zastanawiał co w przypadku gdy jest wezwanie karetki bo ktoś ma zawał a ona stoi na przejeździe 10 min (chyba że pojedzie Torową to może dłużej)? Wydaje mi się absurdalne że na całej długości torowiska które przechodzi przez Pabianice nie ma ani jednego bezkolizyjnego przejazdu. Zdaję sobie sprawę też z tego, że w momencie powstania przejazdu pod torami na… Czytaj więcej »

Bezczelność pisowskich klakierów nie zna granic. Wstyd, że mamy takich sabotażystów w radzie miejskiej.

A dlaczego nie? Wnioskować o 3 tunele, a nawet o 4. Wtedy może chociaż jeden wybudują.

Mam nadzieję że to ostatnia kadencja tego bezradnego.

Masakra. Przed 17sta stoi się 15 minut po czym na powrocie po 15 minutach znowu szlabany opuszczone . Współczuję sobie że mieszkam po tej stronie miasta. Moim zdaniem poprostu trzeba skrócić maksymalnie czas opuszczenia szlabanu przed przejazdem pociągu

Pan radny Różycki to już od dawna jest odklejony od rzeczywistości, ale co się dziwić będąc byłym milicjantem.
Tunele, wiadukty i może jeszcze lotnisko ?
Budowa jednej ulicy sparaliżowała ruch w mieście przez lata, a takie inwestycje wyłącza ruch w mieście ma dobre.
Ale Pan radny główny inzynier (Mamoń) wie najlepiej.

Wybory powinny być co roku, góra co dwa lata. Aktywność urzędników i polityków w sprawach zwykłego człowieka wzrasta wtedy niewyobrażalnie.

tylko kto by chciał się starać by tylko na rok nasze pieniążki zagarniać…

pisiory próbują się wybielić. Żenada.