Strona główna Aktualności Z miasta Radny apeluje do prezydenta o zwolnienie z opłat parkingowych

Radny apeluje do prezydenta o zwolnienie z opłat parkingowych

3
Do pabianickiego magistratu wpłynęła interpelacja dotycząca strefy płatnego parkowania. Chodzi o to, abyśmy przez pewien czas (nie wiadomo, jak długo) nie musieli wydawać pieniędzy za pozostawienie samochodu.

Jej autorem jest Adam Kaczorowski, miejski radny z klubu Prawa Sprawiedliwości, który prosi prezydenta Grzegorza Mackiewicza, aby ten rozważył zwolnienie pabianiczan z opłat, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną koronawirusem.

„Działanie takie powinno umożliwić większej ilości mieszkańców dojazd do pracy indywidualnymi środkami transportu, tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się patogenu wśród lokalnej społeczności” – czytamy w piśmie.

Umowę z firmą obsługującą parkomaty w naszym mieście podpisał Zarząd Dróg Miejskich. Zapytaliśmy więc i prezydenta, i Andrzeja Barańskiego, dyrektora ZDM, czy opłaty za parkowanie zostaną zniesione. Odpowiedź brzmiała jednoznacznie: nie. Dlaczego?

– Nie jest to metoda poprawiająca bezpieczeństwo – mówi dyrektor, dodając, że takie posunięcie spowodowałoby zagęszczenie ruchu samochodów i ludzi w centrum.

Decyzja o zaprzestaniu pobierania opłat oznaczałaby ponadto dla miasta konsekwencje finansowe, wynikające z niedotrzymania warunków umowy. Tymczasem ta wkrótce wygaśnie. Jednym z warunków był bowiem zapis mówiący o tym, że rozwiązanie między stronami nastąpi po przekroczeniu określonej kwoty wpływów. Tymczasem brakuje już niewiele.

– Myślę, że ta suma zostanie osiągnięta w ciągu najbliższych 3 – 4 miesięcy – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

prędzej kaktus mi na ręce wyrośnie

Jak zwykle Pabianice pokazują poziom, a raczej Pan Prezydent. Tylko kasa się liczy, a nie zdrowie mieszkańców miasta. W wytycznych rządu wyraźnie możemy przeczytać ze zachęca się w obecnej sytuacji obywateli do korzystania z aut zamiast z komunikacji zbiorowej. Największe miasta w Polsce zachęcają do korzystania z własnych pojazdów żeby zapobiec dodatkowym zarażeniom. I tak np w trójmieście wszystkie parkomaty owinięte są folia stretch żeby nie można ich było dotknąć, a na folie naklejona jest kartka z #zostanwdomu i informacja ze do odwołania opłaty za parkowanie nie obowiązują. Dodatkowo nie widać aby samochodów w mieście było więcej, wręcz przeciwnie, przez… Czytaj więcej »

Co jest gorszego od głupoty? Głupota przy władzy.
Dopilnujmy aby przed kolejnymi wyborami wszyscy kandydaci przeszli badania psychologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem testów IQ. Bo w przeciwnym wypadku w kółko będzie tak samo: „…idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a przez dziurkę piasek ciurkiem, sypie się za Grzesiem…” A tym piaskiem, sypiącym się Grzesiowi z worka, będą wszystkie nasze, ważne pabianickie sprawy.
Po prostu szkoda, że Pabianice mają ciamajdę za prezydenta.