Strona główna Aktualności Z miasta Radni z KKR podsumowują swoją pracę i składają obietnice

Radni z KKR podsumowują swoją pracę i składają obietnice

19
Rondo Unii Europejskiej ma cieszyć oczy mieszkańców. Koalicyjny Klub Radnych zapowiedział, że zrobi w tym miejscu nasadzenia i będzie o nie dbał. 

Kiedy? Rozpoczęcie prac zaplanowano wiosną. Na razie jest przygotowana koncepcja, radni porozumieli się też z firmą, która by je wykonała. Na rondzie pojawią się hortensje, świerki i jałowce płożące. Pod warunkiem, że będzie zgoda na realizację pomysłu.

– Wystąpimy o nią do zarządcy drogi (Zarządu Dróg Wojewódzkich – przyp. red.), licząc na przychylność – mówił dziś na konferencji prasowej Krzysztof Rąkowski, przewodniczący KKR.

Według szacunków KKR same nasadzenia pochłoną 16 tys. zł, natomiast cały projekt – kilkadziesiąt. Dlaczego? Bo to również kwestia m.in. oświetlenia ronda (prawdopodobnie punktowego) i jego utrzymania, choćby pielenia. Radni zobowiązali się, że wszystkie związane z tym wydatki pokryją z własnych pieniędzy.

Ukwieconych miejsc, w różnych częściach Pabianic, docelowo ma być więcej. Rabata z kwiatami jest brana pod uwagę m.in. na Lewitynie.

Temat ronda był zarazem okazją dla radnych KKR do podsumowania trzech lat kadencji jeśli chodzi o działalność społeczną i charytatywną, w trakcie których KKR przeprowadził ponad 20 akcji. Radni mówili o charytatywnych rajdach rowerowych dla PCM, koszyczkach dla potrzebujących przed świętami wielkanocnymi, sadzeniu drzewek na Zatorzu, Dniu Dziecka w PCM i na Lewitynie.

– Wszystkie działania finansujemy z naszych środków, z naszych składek – zaznaczał Krzysztof Rąkowski.

Wsparcie od KKR otrzymało również Pabianickie Centrum Medyczne – w postaci m.in. maseczek, gogli ochronnych i pulsoksymetrów.

– Takich klubów i takich radnych ciężko uświadczyć w innych samorządach. Ja nie spotykam się z taką częstotliwością, żeby radni, prezydent wraz z zastępcami czy w ogóle jacykolwiek włodarze samorządowi starali się działać tak prężnie – mówił Krzysztof Rąkowski.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

cyt.” Takich klubów i takich radnych ciężko uświadczyć w innych samorządach. Ja nie spotykam się z taką częstotliwością, żeby radni, prezydent wraz z zastępcami czy w ogóle jacykolwiek włodarze samorządowi starali się działać tak prężnie – mówił Krzysztof Rąkowski.” faktycznie takiej obłudy ciężko uświadczyć. Wyjścia od kilku tygodni na ulicę w tematach zastępczych to faktyczne prężne działanie. Prężne działanie to inwestycje i pozyskiwanie środków zewnętrznych dla naszego Miasta a nie deklarowanie chęci posadzenia kwiatków w godzinach pracy opłacanych z naszych podatków. Ile razy wokół ronda pozapadane są krawężniki i ryzyko uszkodzenia auta, wtedy to nie jest problem miasta bo to… Czytaj więcej »

Robią tak „wiele” ,że musieli aż się tym pochwalić 🙂 Redakcjo brakuje dopisku art. promocyjny. Panie Rąkowski wstydu sobie Pan oszczędź, że „w innych samorządach nie ma tak aktywnych radnych jak KKR”. Człowieku zobacz jak wyglądają inne miasta, jak są zarządzane, jak pięknieją i zobacz jaki syf mamy w Pabianicach, gdzie nawet centrum miasta jest brudne i zaniedbane. Na tym portalu wiele razy także o tym pisano.

Nie brakuje takiego zapisu, bowiem nie wzięliśmy za to pieniędzy 🙂

Ręce opadają 🤦 Sadzenie drzewek, dzień dziecka, koszyczki wielkanocne… Radni powinni się chwalić zarządzaniem miasta, a nie zabawami na świeżym powietrzu. Niestety radni z KKR nie potrafią zarządzać miastem i nie mają żadnych profesjonalnych osiągnięć, którymi mogliby się pochwalić.
PS. Wsparciem dla potrzebujących w ramach wolontariatu zajmuje się mnóstwo pabianiczan po godzinach pracy. I robią to dla innych, a nie dla taniego poklasku i chwalenia się w mediach. Robienie sobie taniego PRu z wolontariatu to po prostu obciach.

Nie zniosę tego patrona ronda, jakby było mało Wielkich Pabianiczan…

Mogli gorzej ale w ich stylu. Przykładowo : Timmermansa, Junkersa, Jourowej, czy bardziej patriotycznie :Kiszczaka, Dzierżyńskiego, Michnika, lub imieniem największego polskiego patrioty – Jaruzelskiego.

Mogli jeszcze gorzej. Przykładowo: Lecha Kaczyńskiego, Błogosławionych Bliźniaków, Mateuszka-Kłamczuszka, Wiktora Orbana, Erdogana, Pinocheta, Marie Le Pen, Ojca Dyrektora, Św. Antoniego Smoleńskiego.

Co zabolała prawda?.

Żenująca i żałosna odpowiedź. Jeśli porównujesz po stronie polskiej, śp. L. Kaczyńskiego, o. Rydzyka, A. Macierewicza, M.Morawieckiego do morderców, zdrajców i katów bohaterskich Polaków to ,, gratuluję dobrego samopoczucia ” . Poziom Twojej inteligencji jest poniżej poziomu Rowu Mariańskiego, natomiast poziom głupoty powyżej szczytów Himalajów. Mimo to pozdrawiam i życzę zdrowych, udanych, rodzinnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia Tobie oraz Twojej rodzinie.

Wydawało mi się, że czytanie ze zrozumieniem jest sprawnością wymaganą już na egzaminie kończącym szkołę podstawową ale widocznie w czasach Zalewskiej i Czarnka coś się musiało zmienić. Jakim to katami bohaterskich Polaków są Timmermans, Jurova, Junkers czy Adam Michnik? Dlaczego nazwanie Jaruzelskiego patriotą jest „be”, a Gierka „cacy”? Czy „ścieżki zdrowia” w 1976 r. nie były katownią bohaterskich Polaków zorganizowaną przez tego wychwalanego patriotę? Można oczywiście przewrotnie przekomarzać się, że nikt nie zgładził tylu Ruskich co Dzierżyński ale widzę, że nie ten poziom i zdolności do abstrakcyjnego myślenia. Szkoda, że przeszkadza Rondo UE a nie przeszkadza Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym,… Czytaj więcej »

Widzę że miałeś kłopot w szkole podstawowej której pewno nie ukończyłeś, bo jak sam zauważasz że czytanie ze zrozumieniem jest wymagane na jej koniec. Przykłady : 1.napisałem:,, jeśli porównujesz po stronie polskiej ” …. , to miałem na myśli osoby które były ( aż wstyd to przyznać) związane z Polską ( Dzierżyński, Kiszczak, Jaruzelski i MICHNIK, a nie A. MICHNIK) .Powinna tę różnice wyczuć osoba czytająca ze zrozumieniem czyli cytując ,,,KLASYKA ” ,,co najmniej po szkole podstawowej ” a nie jak np. Jourowa z Czechami itd. 2. Jeśli uważasz tak samo jak A. Michnik że W. Jaruzelski był największym polskim… Czytaj więcej »

…”Do morderców zdrajców i katów”…
Przypominam o nadmiarowych zgonach najwięcej zgonów od II wś

Tzw.śp.L Kaczyński- prócz info z tv jaką masz pewność, że zmarł w 100% czy tak jak Kulczyk ?
Kto zrzekł sie suwerennosci na rzecz UE ?
Kto posiada obce paszporty i nie odpowiada przed polskimi sądami ?
Kto współpracował/uje z obcymi slużbami?
O pochodzeniu, zmienionych nazwiskach,
Współpracy, teczkach i sprzyjajacym tempie kariery, awansach mozna czytac i sprawdzac

może i jako radni tak prężnie się realizują. natomiast w zakładach pracy już tego prężnego działania nie widać. i założę się że podczas siedzenia przed kompem w korpo załatwiają te swoje pomysły zamiast wykonywać obowiązki pracownicze. zamawiają wtedy baloniki, krówki, opracowują te swoje pseudo rajdy rowerowe….

Panie Rakowski weź Pan schudnij bo chyba jest jakiś ucisk na czynności pracy mózgu co POwoduje nadmierny samozachwyt. Ostatnie takie autouwielbienie władzy pamiętam z PRL.

Czy radni przypadkiem to nie powinni zarządzać miastem i je rozwijać biznesowo?
Podwyżki za sadzenie drzewek czy za inne akcje na świeżym powietrzu to jakaś kpina.
Kochani, opanujcie się, błagam. My tu żyjemy za 2500 zł na rękę i nam się nóż w kieszeni otwiera jak to czytamy 🙁

Jak nie ma osiągnięć, to musi być dobry lans . Samopoczucie władza ma dobre .Planowane kwiatki ,barszczyk ,występy na ryneczku.zdjecia w ramce .Toaleta miejska niedokończona latami. O innych niezrealizowanych inwestycjach nie wspomnę… Zakorkowane ulice,drogowy armagedon,wnioski z błędami-brak funduszy na inwestycje .Okoliczne miejscowości mają mądrą kadrę zarządzającą,która daje szansę na rozwój.U nas rotacja na stanowiskach ciągle tych samych osób.Ale za to możemy podziękować mieszkańcom,którzy głosują ciągle na tych samych ludzi .Totalny brak perspektyw.Czas uciekać.

Samozadowolenie rodem z PRL. Muszę przyznać, że ja też nie znam takiej rady miejskiej, która tak nie wiele robi, a tak się chwiali. Takich to ze świecą szukać normalnie. I w wszystko ze swoich płacą. Normalnie filantrop. Zapomniał tylko dodać, że to my im tą kasę dajemy i zapomniał, że podwyżki są. Więc jak teraz będzie miał więcej to dopiero będą organizować akcje charytatywne.
A te drzewka to te, które zimą sadzili? Pogratulować pomysłu.

Last edited 11 miesięcy temu by Pabnin

Krzysztof R. się na starostę szykował, ale teraz to chyba nie tak szybko bo takiej kasy nie szybko odda Krzysztof K. 😁