Strona główna Aktualności Polityka Radni PiS nie stracą mandatów

Radni PiS nie stracą mandatów

23

Kolejne zgrzyty na linii największych klubów w pabianickiej radzie miejskiej. Radni Platformy Obywatelskiej chcieli zdjąć z porządku obrad uchwały potwierdzające brak przesłanek pozwalających na stwierdzenie wygaśnięcie mandatów Sławomira Szczesio oraz Tadeusza Feliksińskiego.

Sprawa zaczęła się pod koniec marca, kiedy osoba podająca się za Adama Kowalskiego (adres zamieszkania w SDH) rozesłała do różnych instytucji donos dot. naruszenia przez w/w radnych ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Szczesio miał pełnić role prezesa PTTK w Pabianicach, a Feliksiński funkcję członka zarządu Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.

Radni złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Feliksiński nie podał w oświadczeniu majątkowym informacji o pełnieniu funkcji w zarządzie PTC, gdyż wykonywał tę pracę społecznie, bez wynagrodzenia. Dodatkowo radny przedłożył pismo z dnia 27 lutego, w którym rezygnuje z pełnionej funkcji (miał na to 3 miesiące). – Zatem wątpliwości czy PTC jest podmiotem, który prowadzi działalność na mieniu miejskim jest nieistotne – napisał w uzasadnieniu uchwały Andrzej Żeligowski, przewodniczący rady miejskiej.

W przypadku Sławomira Szczesio okazało się, że w PTTK sprawuje jedynie nadzór statutowo-programowy nad działalnością oddziału w Pabianicach i również nie pobiera wynagrodzenia za wykonywaną prace. Według jednego z wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego, wynika że…  „o prowadzeniu działalności radnego z wykorzystaniem komunalnego mienia gminy można mówić wtedy, gdy radny korzysta z mienia gminy na uprzywilejowanych zasadach”.

Z tymi argumentami nie zgodzili się jednak radni z klubu PO. – W tej sprawie potrzebna jest niezależna opinia prawna, a ta przedstawiona w uzasadnieniu sporządzona została przez radców prawny z urzędu miejskiego – mówiła Zofia Kriger-Kozłowska. – Nie upieramy się przy wygaśnięciu mandatów, ale chcemy mieć rzetelną opinię, stąd wniosek o zdjęcie z porządku obrad tych uchwał.

Radni PiS większością głosów odrzucili wniosek PO i równocześnie przyjęli uchwały potwierdzające brak przesłanek pozwalających na stwierdzenie wygaśnięcie mandatów Sławomira Szczesio oraz Tadeusza Feliksińskiego.

– Kiedy 23 elementy puzzli ułożyły obrazek rady, znaleźli się tacy, którzy poszukali paragraf na niewygodnych, zajmujących miejsca tym z poprzedniej układanki. Paragraf znaleźć łatwo. I co się zdarzyło? Rozbłysnęliście pełnym blaskiem. Jak dwa kreciki. Jeden się nazywa Adam, a drugi Kowalski. Szkoda, że mieszkają w sklepie i ryją pod fundamentami – mówił Sławomir Szczesio. – Rozbłysnęliście pełnym talentem. Do tego media się włączyły, ale nie wszystkie. Napisano o mnie tak:  „Skłamał, wyrok 3 lata więzienia”. Ten artykuł odebrałem jako medialny lincz. Obdarto mnie z godności.

Jak się dowiedział portal EPAinfo, zainteresowani radni są w trakcie przygotowywania pozwu sądowego przeciwko jednej z pabianickich gazet, która zamieściła artykuł wspomniany przez radnego Szczesia.

REKLAMA
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

cwaniaki z pisu, wlasnie dlatego NIGDY na nich nie zaglosuje i na tego calego ich lalusia Dude tez

Cwaniaki jak mówisz to chcieli odwołać radnych PiS-u i przygotowali sami cały ten balecik. Chcieli ich odwołać, żeby było jak dawniej, żeby mieli w radzie większość, żeby dalej mogli beztrosko robić coś tylko dla siebie a teraz siedzą cicho pod kocykami ich koleżki i mają smutne minki i rozbiegane oczka. Więc nie obrażaj ludzi, których nie znasz i do który nie dorastasz. Nie komentuj sytuacji, których nie łapiesz, za którymi zwyczajnie nie nadążasz.

Fiodor zacznij robić coś pożytecznego, a nie pasożytujesz za nasze podatki jako klakier PISu 🙂

” i się dziecko rozpłakało” średniej klasy lemingu twoje hejtowe prykanie rozbawiam mnie do łez. Co ty żresz i z czyjego koryta? Że ci się na zbiera taka piana pod noskiem? Chcesz pogadać o podatkach? śmiało pochwal się ale nie przechwalaj jakąż to sumkę odprowadziłeś do fiskusa w 2014, do kogo trafił 1%? Taki żarcik nie spodziewam się od ciebie rzetelnej odpowiedzi. Bądź tak uprzejmy i przypomnij mi, pod którym tematem ostatnio cię zmieliłem i posadziłem na tobie ogóra. Nie gniewaj się ale robiłem ci to tak wiele razy, że zwyczajnie zapomniałem.

Ale Ty mi humor poprawiasz. Niby taki elokwentny, oczytany, inteligentny człowiek sukcesu. A kłóci się ciągle w internecie. To pochwal czy nie przechwalaj? Zdecyduj się. Rozumiem, że pochwalenie to kwota niższa niż Twoja, a przechwalenie to kwota wyższa niż Twoja? 🙂
Nie widzisz pisowski pajacyku, że każdemu piszesz, że sie nie zna i tylko Ty masz wiedze? 🙂

a jednak jesteś smutny lateksowy Lolku, cieszy mnie to bardzo 🙂 Odezwę się chwilkę później jak odrobisz lekcję i obierzesz cebulę z pięty. Idę wypłacić 6tys dla Bieńkowskiej i zaraz wracam.

Tylko to ma być zaraz. Bo Pani Bieńkowska sie wkurzy i jeszcze posadke stracisz 🙂

Ale ci pocisnął, aż zadyszki dostałeś. 😀

„Pani” ? o Bieńkowskiej ? Koniec świata jak wołał Pan Popiołek przecież to zwykły pusty łeb nic więcej, jak zauważyłeś dałem ci troszkę więcej czasu forumowy pastuchu. W końcu to lekcje a ty mi na bystrego nie wyglądasz. Posadkę to masz jak usiądziesz na kiblu dla dorosłych i nie !!! To nie jest normalne inni tak nie mają tylko ty..Czy to prawda, że twój powrót na forum zawdzięczamy spuszczeniu wody na lewitynie? Ktoś bidulę zauważył, szarpnął i wylazła pierdoła z mułu?

Zwroty grzecznościowe takie jak „Ty” piszemy dużą literą pisowski piromanie

Łączę się z tobą w BULU 🙂 na „TY” trzeba sobie zasłużyć, wiesz mieć charakter a nie pieluchę. Jednocześnie „TY” z dużej czy „ty” z małej jest kwestią umowną i musi być poparte chęcią wyrażenia szacunku do drugiej osoby choćby adewersarza a „ty” u MNIE takiego nie masz ponieważ jesteś „xem” przez małe „x” .

Tomasz Nałęcz doradca Komorowskiego stwierdził dziś: „Tylko
w momentach wyborów i przed wyborami naród odzyskuje suwerenność i tak
naprawdę ludzie władzy tylko wtedy liczą się z narodem”. Andrzej Duda przypomniał na początku swojego przemówienia słowa Nałęcza i dodał: „Prezydent zamknął się w pałacu i siedział tam przez 5 lat. Teraz wyszedł i obiecuje wszystko”.

halo halo.nick „x” jest tylko mój

„W tej sprawie potrzebna jest niezależna opinia prawna, a ta
przedstawiona w uzasadnieniu sporządzona została przez radców prawny z
urzędu miejskiego” odezwała się specjalistka.
To po co utrzymujemy radców prawnych w UM? Rozumiem,że niezależna opinia prawna mogłaby być przygotowana przez „niezależnego” prawnika np z biura jakiegoś posła PO?

Dodam tylko, że są to mocne słowa jak na Panią Zosię, która liże rany po pracy z dziećmi w szkole, bidula z jednej strony korzysta z uprawnień do reperowania zdrówka (karta nauczyciela) a z drugiej tryska energią na sesjach rady. To jak to jest siły do pracy w szkole nie ma ale energii na sesji jej nie brakuje? Zdrówka życzę Pani radna.Za chwilkę dwa miechy wakacji.

a co na to kurator oświaty ??

Kukiz
ujawnia szczegóły negocjacji w sprawie debaty: sztab Komorowskiego chce
znać wszystkie pytania wcześniej! To SKANDAL!!!!!!!!

a zielonego pojęcia nie mam co na to kuratorium, trzeba by wystąpić do niezależnego prawnika o niezależną opinię, że powiem z przekąsem.

Horągiew
peło jak gorący kartofel. Nie wiadomo było co z nim począć. A trza było
wrzucić do kubła na śmieci. Wszak mości Cejrowski instruktarz na YT
zamieścił

haha ale ty głupiutki jesteś śrubkowy czarodzieju, Fiodor to marka nie potrzebuje zamienników.

Czy sądzicie, że Polska będzie kiedyś znów ZIELONĄ WYSPĄ ?
Mam ogromną nadzieję, że tak… 🙂

jak Ty mnie bawisz. Niby taki inteligentny, człowiek na poziomie a dyskutujesz cały czas z trollem. Jednak nie macie dużo do roboty w tym urzędzie.