Strona główna Aktualności Z miasta Radni odwiedzili kilka szkół. Na wizyty zabrali… termometr

Radni odwiedzili kilka szkół. Na wizyty zabrali… termometr

13
Radni z Komisji Rewizyjnej poszli sprawdzić w jakich warunkach uczą się pabianickie dzieci i młodzież. Chodziło o kontrolę komfortu termicznego naszych uczniów. 

Wszystko za sprawą niepokojących doniesień z kilku placówek oświatowych, w których po przeprowadzonej termomodernizacji niewłaściwie działało ogrzewanie. Problem ten opisywaliśmy m.in. w grudniu ubiegłego roku (SPRAWDŹ). Dochodziło do sytuacji, że uczniowie ćwiczyli na wf-ie w czapkach.

Radni z Komisji Rewizyjnej postanowili sprawdzić, jak sytuacja wygląda w tym roku. Wynikami „kontroli” podzielili się z na ostatniej sesji rady miejskiej. Wizytowali szkoły, skąd płynęło najwięcej skarg m.in. SP3 i SP17.

Iwona Marczak z Koalicyjnego Klubu Radnych stwierdziła, że w klasach jest komfortowo, a temperatura oscyluje miedzy 20 a 22 stopniami Celsjusza.
Uwagi miał jednak Adam Kaczorowski z klubu Prawo i Sprawiedliwość. – Nie wszędzie było tak komfortowo jak mówi radna, bowiem nie była z nami we wszystkich placówkach. W Szkole Podstawowej nr 16 na korytarzach było 18, a w niektórych miejscach nawet 15 stopni, natomiast w jednej z toalet termometr wskazał 8 stopni. W tym przypadku sprawa została zgłoszona do dyrekcji szkoły.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo ładnie z Waszej strony, że tak dbacie o młodzież. Teraz proszę zrobić taką samą akcje w urzędach w czasie pracy i obrad naturalnie, byśmy wiedzieli, czy te 19 stopni jest „trzymane i nie przekraczane”

Pan z PiSu jak zwykle wizytuje tam gdzie jest źle. Ale jak gdzieś rządzi ktoś od nich i jest źle to wizytacji nie ma, bo przecież jest dobrze 😀

A gdzie w pce jest dobrze ?

Co za różnica skąd jest. Radna z PO robiła to samo. W sumie to jeszcze gorzej, bo dzieci marzną ale przecież nie wolno mówić źle l.

Nie przypadkowo na tępa propagandę wydają równowartość 1mln ton węgla po cenach Castoramy

Czy dyrektor sp16 zgłaszała do urzędu informacje o tak niskich temperaturach ?
Czy pod dywanik ?

Tam dzieci uciekają ze szkoły ze świetlicy … i też zero zgłoszenia.

Oczywiście wcześniej dyrektorzy szkół dostali cynk by podnieść temperaturę np. w SP17. Na co dzień już nie jest tak kolorowo.

I musiałeś biedaku lecieć o 2 w nocy dołożyć węgla, o czym postanowiłeś poinformować w komentarzach. Cóż, taka rola woźnego. Jak już przyszedłeś to ogarnij śnieg.

W jednym z przedszkoli w Polsce było tak chłodno że dzieci masowo chorowały. Zamiast podnieść temperaturę w pomieszczeniach dyrekcja przedszkola zgłaszała wnioski na rodziców do Opieki Społecznej o tzw zaniedbywanie dziecka.

A gdzie ten tani węgiel obiecany przez minister Moskwę?

Radni z partii która odpowiada za problem z węglem sprawdzają czy jest węgiel. Polska pod rządami staje sie memem.

😁👍