Strona główna Aktualności Komunikacja Radni chcą nowych dróg rowerowych

Radni chcą nowych dróg rowerowych

24

Rowerzyści w Pabianicach nie mają łatwo. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą radni z Platformy Obywatelskiej.

– Aby dobrze skomunikować miasto należy obecną drogę rowerową poprowadzić ulicą Bugaj i połączyć z Warszawską, a następnie poprowadzić wzdłuż Zamkowej i dalej Łaską – tłumaczy Arkadiusz Jaksa, radny powiatowy. – Taka sieć dróg rowerowych pozwoli na odpowiednie skomunikowanie całego miasta, a nawet powiatu, dlatego tak istotna jest współpraca władz miasta i powiatu. W sprawie budowy dróg rowerowych oraz przebudowy skrzyżowań tych dróg były składane interpelacje zatem jest szansa, że głos radnych zostanie uwzględniony – dodaje Jaksa.

Radny wraz z kolegami z PO – Łukaszem Stenclem i Krzysztofem Rąkowskim, organizują rowerową wycieczkę krajoznawczą. Cykliści spotkają się 18 października o godz. 10.00 w amfiteatrze Parku Wolności. – Chcemy poznać zdanie mieszkańców Pabianic na temat infrastruktury rowerowej w naszym mieście – mówi Jaksa.

Trasa wycieczki będzie prowadzić przez Las Karolewski, Wielką Wodę, staw koło Róży, młyn w Talarze, Piaskową Górę, młyn i zaporę w Baryczy, Kolumnę, zabytkowy kościół w Dobroniu, Klimkowiznę. Wydarzenie zakończy się ponownie w Parku Wolności. W czasie wycieczki będzie można poznać historię oraz ciekawostki związane z naszym regionem. Maksymalna trasa to około 30 km, jednak w zależności od pogody, kondycji oraz woli uczestników może być dowolnie modyfikowana.

infografika 2

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ile ścieżek radni PO wybudowali podczas swoich rządów w Pabianicach przez całe 4 lata? i dlaczego zamiast tego ustalili strefy płatnego parkowania na terenie Pabianic?

No właśnie , święte słowa!!

Rąkowski i Stencel i Jaksa wszyscy PO byli radnymi przez ostatnie lata. W mieście i w powiecie rządziła PO. Dlaczego zatem mając prezydenta i starostę nie załatwili tematu ścieżek rowerowych ? … odpowiedź bo maja mieszkańców w głębokim ….
Chodzi tylko i wyłącznie o kampanię wyborczą Jaksy. Ale znów strzelają sobie w stopę 🙂

Czy Radni PO to mogą w godzinach pracy uprawiać politykę? Jeśli mają na to czas to znaczy, że nie mają nic do roboty. Panie Prezydencie może zatem czas na likwidację kilku zbędnych etatów Stencla i innych „ciężko pracujących” ? Kodeks pracy chyba wyrażnie określa obowiązki pracownika i godziny jego pracy.

kodeks nie określa obowiązków i godzin pracy. robi to pracodawca. ale z resztaą wypowiedzi sie zgadzam

Chodziło mi oczywiście o te obowiązki zapisane w umowie o pracę tych panów. Czy jest tam zapis, że w godzinach pracy mogą uprawiać politykę i robić kampanię wyborczą kumplowi z PO ? Czy epainfo może się tą sprawą zająć i zapytać w UM jakie zapisy w umowach mają panowie S i R.

tytuł powinien być artykułu – trzech pasożytów i tablica zrobiona za kasę Państwową
ale wersja optymistyczna – Tędy patfusy uciekają z miasta

Żałosne te komentarze szczególnie że mają rację i dobrze, że ktoś dostrzega problem. Trzeba go wskazywać bo jest fatalnie. I jeszcze syf wv mieście. Z roweru to lepiej widać niż z samochodu.

A kto tu krytykuje pomysł ? Czytaj ze zrozumieniem. Oczywiście, że potrzebne są u nas ścieżki rowerowe. Powinny być zrobione 10 lat temu lub wcześniej. Chodzi o fakt, że przez 9 ostatnich lat PO rządzi w mieście i powiecie. Te misie ze zdjęcie nic w tym temacie nie zrobili przez prawie 10 lat. Mieli wszelki możliwości. Teraz raptem robiąc kampanię jaksie wyskakują z pomysłem. Robią Cię w jajo a Ty tego nie widzisz.

Tia … a kasę trzymał jaśnie panujący Dychto … To jemu dziękujcie za marazm jaki zapanował w mieście. Teraz przynajmniej widać i słychać o inwestycjach!

Krzysiu czołowy kolaż 🙂 Widać, że dużo jeździ 🙂

ale ASY wow !!! Pierwszy zamknął basen latem, drugi zamiast ronda chciał skrzyżowania równorzędnego na Myśliwskiej, trzeciego przedstawiać nie trzeba 😀 Teraz będą ścieżki budować, może być wesoło. Ciekawe kto ich zwolnił z pracy żeby się mogli POlansować ???

A plansza to zrobiona z jakiej kasy ?

Zacząłbym od oznaczenia obecnych znakami poziomymi. Te na Nawrockiego i Roweckiego są ale ich nie ma. Nie ma oznaczenia poziomego ani pionowego. Dwukolorowa kostka nie wskazuje po której stronie powinni poruszać się rowerzyści a po której piesi. Natomiast na ścieżce rowerowej na Waltera chodzą ciągle piesi, np z pieskami. Ktoś powinien zacząć edukować ludzi do czego służy ścieżka rowerowa i że tacy piesi narażają siebie i rowerzystów na niebezpieczeństwo.

Powiem wam nieudacznicy z PO trzeba bylo planowac myslec jak byly budowane obwodnice i razem z nimi wybudowac sciezki mielibysmy 30km sciezki rowerowej dookola Pabianic za DARMO. Ale wy pozdradaliscie rozumu od tych partii i wladzy i nikogo nie chcieliscie sluchac. Teraz to mozecie sie w D pocalowac nawzajem. Wasz czas minal darmozjady.

jest droga techniczna zaraz za barierami, którą ludzie biegają, jeżdżą na rowerze, rolkach

Potrafisz latac skakac na rowerze na dlugosc 7m? Tobie chodzi o odcinek ikei do rypultowickiej? Postaraj sie pobiec pojechac na rolkach do chechla.

Jak to jest możliwe że w czasie godzin pracy panowie robią sobie konferęcję
A co an to pan Prezydent ?
A nic w końcu to kumpel całej trójki i im wolno

Tomek gdybyś sie uczył też pewnie byś wychodził, nie zazdrość to ich przywilej…

miny Rąkowskiego i Stęcla na tym zdjęciu jak by im siodełka utknęły w ….. a Kraska pokazuje jaka była długa sztyca od siodełka

To jaksa. Ale dobre dobre

Nie no chłopcy rządzili tym Miastem wraz z BSR 10 lat a teraz im się przypomniało o ścieżkach ”Ścieżki to trza im zrobić ale zdrowia” ? hehe takie jak kiedyś panowie w niebieskich mundurkach robili ?

Lemingu ja tu czytam ze panowie wybieraja sie do Kolumny Chechla nic o Wroclawiu nie ma. Brak dobrych argumentow z twojej strony widze a takze brak rozumowania nie mowiac o czytaniu. Po co Ci panowie chca ta wycieczke robicrobic?. Moga jechac do Lodzi i przejechac sie po al wlokniarzy. Wiec po co nam sciezki. Mamy w Lodzi. Nigdy do bledu sie nie przyznacie to takie POspolite

ej ale kurde więcej tych ścieżek dajcie. A połączenie z Partyzancką? … 🙁