Strona główna Aktualności Z miasta PUP podsumował tarczę antykryzysową. Ile dostali przedsiębiorcy?

PUP podsumował tarczę antykryzysową. Ile dostali przedsiębiorcy?

10
Powiatowy Urząd Pracy.
Po ponad trzech miesiącach realizacji tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach podsumował, ile pieniędzy trafiło w tym czasie do przedsiębiorców. To prawie 40 milionów złotych.

Jedną z form pomocy jest niskoprocentowa pożyczka w wysokości 5 tys. zł, umarzana pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez co najmniej trzy miesiące od dnia jej udzielenia. PUP wypłacił już 5914 takich pożyczek, na kwotę 29.570.000 zł.

Przepisy pozwalają, aby umarzać je bez konieczności złożenia odpowiedniego wniosku w tej sprawie.

– Umowy zawarte z pożyczkobiorcami zostają zmienione z mocy prawa, nie będzie więc konieczności zawierania aneksów do umów. Każdy przedsiębiorca o fakcie umorzenia będzie przez nas poinformowany – wyjaśnia Magdalena Werstak, dyrektor urzędu.

1.840.800 to z kolei suma dofinansowań do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Skorzystało z tego do końca czerwca 558.

Wyraźnie więcej, bo 8.183.700 zł wypłacono jako pokrycie części wynagrodzeń dla prawie 3200 pracowników. Ta kwota była rozdysponowana między 394 podmioty.

Wnioski o wypłatę pieniędzy są przyjmowane w PUP cały czas. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo rząd Zjednoczonej Prawicy. To jest realna pomoc dla przedsiębiorców w okresie epidemii. Za rządów PO mogli tylko usłyszeć „Sorry taki mamy klimat”

Za chwile minie 3 miesiące… i zobaczymy ten klimat… i tą realną pomoc.

Ale tak powiedz szczerze – nie prowadzisz firmy co????
niby fajnie 5 tys!
ale co to jest????
Starczy na wypłatę i (z dołożeniem ode mnie własnej kwoty) na zus na jednego pracownika jednorazowo w miesiącu. i po pożyczce…..
dupa nie piniondz..

Przedsiębiorca … przeczytaj cały artykuł ze zrozumieniem i potem dopiero pisz swoje głupoty. Umarzana pożyczka to tylko jedna z form pomocy a jest ich kilka.

5 tysięcy to często nawet na czynsz za wynajem nie starczy. Wspołczuje firmą co stały w miejscy np 2 miesiące a czynsz pięciocyfrowy i kilku pracowników na utrzymaniu.

Tak? A za PO co bys dostal? Powiedieli by Ci to jak powiedzieli ludzia po powodzi, ze bylo sie trzeba ubezpieczyc. Wy tylko plakac potraficie. Ja nie prowadze dzialanlosci, ale ostatnio jedna bardzo madra osoba powiedziala. Wyjasniala, Pana, ktory prowadzil dzialalnosc od 12 lat, zatrudnial 4 osoby i musial zwolnic 2 osoby, a tamtym 2 obnizyc pensje o polowe w tym samym miesiacu co wybuchla pandemia, bo on nie ma pieniedzy. Ta mądra osoba zadała pytanie, jak mozna prowadzic dzialanosc gospodarcza przez 12 lat i nie miec odlozonych zadnych pieniedzy na takie czarne godziny? Troche slabe i troche slabe jest… Czytaj więcej »

Bardzo dobry komentarz – jak można po kilku latach prowadzenia działalności nie mieć żadnych oszczędności na czarną godzinę? Znam takich przedsiębiorców, co jak nie zarobią na czysto 10k dziennie to biadolą, że interes się nie kręci…. a co ma powiedzieć szary, zwykły człowieczek, mający pensję na poziomie minimalnej krajowej, na utrzymaniu innych członków rodziny, który nagle traci robotę u takiego „przedsiębiorcy”? Ponadto kto dał tą pożyczkę, czy innego rodzaju wsparcie dla pseudoprzedsiębiorców? Pis, PO? Nie – to wszyscy podatnicy na to się składają. Przełożyli kasę z jednej kupki na drugą, ubrali dobrym marketingiem „jacy oni hojni i wspaniałomyślni”. Ale to… Czytaj więcej »

Tak józio masz racje, jak firma upadnie, to pracownik straci prace itd. Lepiej dawać dużym firmom-korporacjom, bo one odwdzięczą się dużo duużo duuużo duuuużo większyą jenorazową łapówką za pomoc rządową.
Pisze dla sportu, bo i tak tego nie opublikujecie…

Tak właśnie działają firmy na polskim rynku. Z czego odłożysz? Zarabiasz na siebie i pracowników. Wiem. Szef tez powinien zarabiać tyle , co pracownik. Bo jak ma dwa razy więcej to grzech. A co tam…,ze pol nocy nie śpi żeby to wszystko zapiać…. Proponuje założyć wszystkim narzekającym działalność gospodarcza….

Tak to właśnie wygląda, polecam…