Strona główna Nie przegap Punkt zbiórki odpadów wznawia pracę

Punkt zbiórki odpadów wznawia pracę

1
Po kilku tygodniach przerwy w działalności jutro zostanie otwarty punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ulicy Warzywnej 6. Aczkolwiek z ograniczeniami.

Mimo ich obowiązywania ta decyzja oznacza, że mieszkańcy znów będą mogli pozbywać się tego, czego nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika na śmieci. Muszą jednak zachować pewne wymogi.

Chęć oddania odpadów należy zgłosić wcześniej do wydziału ochrony środowiska (tel. 225-46-29), którego pracownik wyznaczy datę i godzinę, kiedy będzie można to zrobić. Trzeba mu podać imię i nazwisko osoby, która przywiezie opady oraz ich rodzaj i pochodzenie.

Te muszą być przez przyjazdem do PSZOK właściwie posegregowane i dostarczone w workach lub opakowaniach, które umożliwią pracownikowi sprawdzenie z bezpiecznej odległości, co się w nich znajduje.

Odpady musimy rozładowywać samodzielnie, do odpowiednich pojemników i kontenerów, mając rękawiczki i maseczkę.

Wjazd pojazdów na PSZOK, w tym samym czasie maksymalnie dwóch, ma odbywać się co 15 minut. Będzie tym koordynował pracownik punktu.

W razie pytań można kontaktować się pod adresem: odpady@um.pabianice.pl lub pod numerem 225-46-29.      

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A po co wcześniej dzwonić? Dlaczego cały czas Samorząd robi mieszkańcom pod górkę… czy ten Pan nie może siedzieć w kanciapie i być oddzielony plexi? I tak każdy sam wrzucał do pojemników…

Przecież kasjerzy w marketach jakoś dają radę i nie słychać o zarazeniach – czy pracując na pszok jest większe ryzyko??