Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej dnia 7 maja 2020 roku podjęli decyzję o odwołaniu rundy wiosennej obecnych rozgrywek seniorskich w ligach czwartych i niższych oraz rozgrywek młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Co to oznacza dla naszych lokalnych zespołów?

Decyzją prezesów związków za końcowy układ tabel sezonu 2019/2020 uznaje się kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Dodatkowo, drużyny zajmujące w tych ligach miejsca premiowane awansem będą w następnym sezonie grać w klasie wyżej. Z rozgrywek niżej nie spadnie jednak żadna drużyna. Oznacza to, że między innymi, że zajmujące po rundzie jesiennej 15. pozycję w tabeli PTC Pabianice utrzyma się w rozgrywkach Klasy Okręgowej.

Oznacza to również, że awans do IV. ligi łódzkiej wywalczy Stal Głowno. Najwyżej z drużyn reprezentujących nasz powiat uplasuje się zaś trzeci w tabeli GKS Ksawerów. Włókniarz Pabianice rozgrywki sezonu 2019/2020 zakończy na miejscu szóstym. Ostatnia z drużyn z naszego powiatu, czyli GLKS Dłutów zakończył zmagania na miejscu trzynastym.

Obecna sytuacja cieszy na pewno również pewną drużynę z Konstantynowa Łódzkiego. KAS Konstantynów Łódzki po rozegraniu 13. kolejek A-klasy uplasował się na pozycji lidera z 34 punktami na koncie, co oznacza, że w sezonie 2020/2021 kasiarze zagrają w Łódzkiej Klasie Okręgowej.

Dnia 12 maja zebrać się ma jeszcze Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, który musi zatwierdzić decyzje prezesów związków wojewódzkich, ale nic nie wskazuje na to, żeby PZPN nie podtrzymał ich decyzji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments