Strona główna Aktualności Z miasta Przypomnięli o prawach pacjenta

Przypomnięli o prawach pacjenta

6

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów przekazali na ręce prezes szpitala Dominice Konopackiej Deklarację Praw Pacjenta.

– Nasza wizyta w Pabianickim Centrum Medycznym spowodowana jest podpisywaniem w całej Polsce tzw. Deklaracji Wiary – tłumaczy Aleksandra Stasiak, przewodnicząca FMS w woj. łódzkim. – Dokument podpisują lekarze, pielęgniarki, farmaceuci a także studenci kierunków medycznych.  Chcemy zaapelować do pani prezes o to, aby miała na uwadze prawa pacjentów i zwracała bacznie uwagę na to, czy nie są one łamane, czy nie dochodzi do odmawiania pomocy pacjentom. Mamy jednocześnie nadzieję że do takich incydentów w Pabianicach nie dochodzi i nigdy nie dojdzie.

Prezes Konopacka zapewniła, że taka deklaracja jest wywieszona na każdym oddziale. Mówiła również, że w Pabianicach nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji.

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja natomiast mam nadzieję, że lekarze stosujący się na co dzień do tego
chorego dokumentu, jakim jest deklaracja wiary, będą surowo karani przez
prawo. Ten dokument nie dość, że cofa nas do średniowiecza, to pozbawia
pacjenta opieki medycznej w chwilach krytycznych, bo przecież, jak mówi
punkt 5 tych chorych wypocin, podpisujący to lekarz będzie stosował
zasadę”UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem
ludzkim”.
Kiedy wreszcie kościół w tym kraju przestanie wtrącać się do wszystkiego?

Za służbę zdrowia płacimy wszyscy. W ramach tego mamy zagwarantowany pewien zakres usług. W związku z tym lekarz może sobie podpisywać i wierzyć w co chce ale ja jako pacjent mam mieć wykonane usługi za jakie zapłaciłem jeżeli szpital lub inna placówka deklaruje wykonanie takich usług. Lekarz, który pracyje w takim np. szpitalu może albo zgodzić się na wykonywanie tego za co dana placówka bierze od NFZtu pieniądze albo się zwolnić. Nie powinien najpierw zatrudniać się w szpitalu i brać pieniędzy, a potem deklarować że nie będzie robił tego za co je bierze. W takim wypadku ja też zatrudnię się… Czytaj więcej »

Jedyne w tym co jest dziwne to to że skoro ktoś się rwie na stołek dyrektora ordynatora to powinien wiedzieć z czym to się wiąże i wedle moralności i etyki powinien podać się do dymisji i po kłopocie. Może być lekarz z zasadami i etyką. Nie trzeba brać łapówek zawsze znajdzie czas dla biednego pacjenta i będzie ok. Ale co tam brać wypłatę z 35tys za pełnienie funkcji i ich nie pełnić bo nie muszę a wypłatę werznę! Oto cała etyka moralność i wiara. Dyrektor nie chce pełnić funkcji tylko niech NFZ wykona za nich robotę! Tylko ta wypłata ciekawe… Czytaj więcej »

Ależ lewicowa dzieciarnia ma mózgi przeprane. Aż mi ich żal w sumie…

Zdzisiek1979 pojechałeś po całości… i trafiłeś w sedno! Szacun:) Jak wczoraj posłuchałem p. Kaczyńskiego, że ta kobieta, która „rozpętała” aferę to prowokacja wroga, to aż podskoczyłem! Kaczyński jest obłąkany, jeśli myśli, że kobieta specjalnie przeszła przez piekło, wiedząc, że urodzi niedorozwinięte dziecko, które może już w brzuchu jej obumrze, a nikt nie chce jej pomóc… Cała jej rodzina musiała być w szoku i nie wiem jak bardzo by się wspierali to jest koszmar na całe życie! Jakim trzeba być człowiekiem, żeby mieć prawnie dostępne środki, aby pomóc tej rodzinie, ale ich nie zastosować ze względu na swoje przekonania, kojarzy mi… Czytaj więcej »

No cóż ja tego pana nie słucham bo niema nic ciekawego do powiedzenia prócz białe jest białe czarne czarne tam gdzie my to Polacy i to cała gadka szkoda tylko że z UPA i Banderowcami stał w jednym rzędzie z tym durnym pustym uśmieszkiem. Jest taka zasada by osłabić państwo trzeba je skłócić wewnętrznie i podzielić wtedy jest słabe. Obce mocarstwa umieszczają swych agentów i działają. Tak se analizując w stanie wojennym puszczony do domu tak jak ktoś wysoce postawiony by nad nim czuwał w polityce nie robi nic prócz podziałów między obywatelami i intensywnie perfekcyjnie skłóca naród i tworzy… Czytaj więcej »