Strona główna Aktualności Z miasta Przyjmiemy Hiszpanów i Ukraińców

Przyjmiemy Hiszpanów i Ukraińców

0

Choć z Pabianic do stolicy Małopolski wcale nie jest blisko, również będziemy mieli swój wkład w międzynarodowe wydarzenieOd 20 lipca Pabianice będą gościły 63 pielgrzymów z Hiszpanii i Ukrainy zmierzających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Zamieszkają u pabianickich rodzin – nocleg zorganizowały parafie. W piątek, 22 lipca w towarzystwie przewodnika z muzeum wezmą
udział w grze miejskiej, zwiedzając w ten sposób nasze miasto. Tego dnia odbędzie się również procesja Drogi Krzyżowej z kościoła św. Maksymiliana do kościoła Miłosierdzia Bożego.

Sobota (23 lipca) upłynie pod znakiem sportu i rekreacji na Lewitynie: zaplanowano gry z udziałem lokalnych organizacji pozarządowych,
turnieje piłki nożnej i siatkowej, zumbę, pływanie na kajakach i rowerach wodnych. Popołudniowe zajęcia będą poświęcone polskiej kulturze i folklorowi, wieczorem zaplanowano wspólne ognisko.

Finałowym elementem będzie okolicznościowy mural na ścianie kamienicy przy ul. Kolbego 4. Znajdą się na nim postaci tańczących dzieci i logo ŚDM. Mural o wymiarach 4×10 m przygotują Adam Wirski i Damian Lotczyk przy udziale pielgrzymów.

Informacja UM

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments