Strona główna Aktualności Czy radni stracą mandat?

Czy radni stracą mandat?

3

Wojewoda łódzki wezwał Radę Gminy Pabianice do podjęcia uchwały wygaszającej mandat dwóch radnych – Łukasza Drewniaka i Adama Skawińskiego. To efekt skargi.

Powodem ma być naruszenie art. 24 f ustawy o samorządach gminnych, który zabrania radnym prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu gminy. Drewniak i Skawiński mieli prowadzić odpłatne zajęcia dla dzieci korzystając z pomieszczeń świetlicy w Hermanowie.

Radni są w zarządzie stowarzyszenia „Nowoczesność dla rozwoju”, która działa na terenie gminy Pabianice. Ndr w statucie ma zapis o „Inicjowaniu, wspieraniu oraz organizowaniu nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.” Członkowie stowarzyszenia wysłali pismo do wojewody, w którym proszą o ponowne rozpatrzenie skargi.

– Zgodnie ze stanem faktycznym była to działalność odpłatna pożytku publicznego, w żadnej mierze nie gospodarcza –  wyjaśniają w  piśmie. – Organ nadzoru bezpodstawnie przyjął, że panowie Drewniak i Skawiński prowadzili działalność gospodarczą.

Jak udało nam się ustalić, pod skargą podpisało się ok. 10 radnych.

Adam Skawiński w ostatnich wyborach samorządowych był bezpośrednim rywalem Henryka Gajdy w wyścigu o fotel wójta. Przegrał o blisko 400 głosów.

Poniżej pismo stowarzyszenia do wojewody:

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

w Polsce zamiast konkurencji jest wygaszanie 😀 oj zasiedział się Wójt oj zasiedział….

Mam nadzieję, że wywalą tych platformianych oszołomów.

Ciąg dalszy zabawy dużych chłopców w piaskownicy, kto pokaże komu dłuższy język PO-PiS-owi, czy odwrotnie. Choć w tym przypadku uważam, że radni wygrają w sądzie administracyjnym, gdyż ewidentnie sprawa jest naciągana, pewnie pod zamówienie polityczne, a oni żadnej działalności gospodarczej na mieniu gminy nie prowadzili. Prowadzenie działalności gospodarczej na mieniu gminy byłoby wtedy, gdyby taki radny był np. stomatologiem i miał prywatny gabinet w lokalu wynajmowanym od gminy. Wówczas dochodziłoby do dziwnej sytuacji, że radny płaci za wynajem lokalu stawkę, w której ustalaniu sam uczestniczy. W tym przypadku nic takiego nie miało miejsca. Chyba, że jest coś, o czym nie… Czytaj więcej »