Strona główna Aktualności Przetarg na modernizację linii 43 trzeba powtórzyć

Przetarg na modernizację linii 43 trzeba powtórzyć

3
Zanim między Konstantynowem Łódzkim i Łodzią znów zaczną kursować tramwaje, upłynie jeszcze sporo czasu. Póki co miasta nie wyłoniły bowiem wykonawcy, który zmodernizuje linię 43.

W ogłoszonym w tej sprawie przetargu wpłynęły cztery oferty. Zostały otwarte na początku października, później trwała analiza i weryfikacja dokumentów. Najtańsza oferta opiewała na ponad 70,3 mln zł i była o niemal 6 mln niższa od zarezerwowanej na tę inwestycję kwoty (76,1 mln zł), natomiast najdroższa wynosiła ponad 102,6 mln zł.

Przedsięwzięcia nie zlecono żadnemu z oferentów, a postępowanie unieważniono. Oznacza to, że będzie ogłoszony kolejny przetarg. Dlaczego?

– Najniższa z ofert musiała być odrzucona z powodu rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia, zaś kolejna, opiewająca na 90.755.344 zł, przewyższała kwotę, jaką przeznaczono na wykonanie inwestycji o kilkanaście milionów złotych – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Przyspieszona formuła drugiego przetargu ma umożliwić jego rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w kolejnym. Wcześniej wykonawca będzie musiał zająć się formalnościami, m.in. wykonaniem dokumentacji projektowej oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę, bo przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Ile potrwa? Według założeń – do końca 2023 roku. W tym czasie powinny być zmodernizowane obydwa odcinki linii 43 – konstantynowski i łódzki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przecież to jest przetargowa bzdura. Ktoś chce zrobić tanio, to nie, bo „rażąco niska cena”. 😉

Kwota zaoferowana była o mniej niż 10% niższa niż budżet. Czy to takie rażące odstępstwo? To tak jakby masło w jednym sklepie kosztowało 4,4 zł a w drugim była rażąco zaniżona cena 4zl. Wykonawca to jakiś jasnowidz? Jakie miał referencje?

Oj coś tu śmierdzi. Przekręcić chyba jaki będzie. Ojojoj