Strona główna Aktualności Z miasta Przejazd przez centrum w godzinach szczytu to będzie koszmar

Przejazd przez centrum w godzinach szczytu to będzie koszmar

16
Dziś wprowadzono ruch wahadłowy na skrzyżowaniu przy SDH. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, tym bardziej, że taka sytuacja może trwać kilka miesięcy. 

Od rana na skrzyżowaniu ul. Zamkowej z drogą wojewódzką (św. Jana i Kilińskiego) obowiązuje ruch wahadłowy. Zamknięto również odcinek ul. Zamkowej od wspomnianego skrzyżowania do ul. Piłsudskiego.

 

Nowa organizacja ruchu znacznie spowolniła ruch samochodowy w Pabianicach, lecz prawdziwe utrudnienia kierowcy odczują w godzinach popołudniowych.

Większy problem jest nie tylko z przejazdem, ale również z parkowaniem. W związku z zamknięciem odcinka Zamkowej od ul. Piłsudskiego „przepadło” sporo miejsc postojowych.

To jednak nie jest najgorszy scenariusz. Przypomnijmy, że na początku czerwca ma się rozpocząć remont mostu na ul. Grota Roweckiego. Tam również wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wiadomo, że wszyscy poza urzędnikami podejmującymi decyzje, wiedzieli, że jak się zamknie wszystko na raz, to będzie paraliż! Ja proponuję każdemu, kto jeździ autobusem brać dzisiaj taxi, a rachunek przesłać temu nieudacznikowi, który wydał pozwolenie na zamknięcie wszystkiego na raz. Może wtedy się nauczy myślenia! A nie sobie kpiny z mieszkańców robią!

kpiną to jest twoja rada kierowco taksowki

Gdzie masz zamknięte wszystko na raz ?
W większość miejsc dojedziesz, a jak nie to użyj nóg.

Wiadomo było, że się kiedyś za to wezmą.
Liczę na to, że robotnicy podejdą do sprawy na poważnie i przycisną z tą robotą, co by ich znowu zimą nie zastała.

weź się rozpędź na przeciwko jakiejś betonowej ściany i nie hamuj, dawno nie widziałam tak zrytego beretu, „użyj nóg”, a ty mózgu !

Ewka nie skala się chodzeniem, ona nawet do marketu wjeżdża furą!

He he 😂Dobrze Ewa! 👍

ewo, spójrz na swój beret to nadrobisz zaległości

robotnicy tak już przycisnęli , że mamy rok w plecy , więc tu chyba już nic nie jest na poważnie , tak jak termomodernizacja przedszkoli. Każda inwestycja pod nadzorem UM ma opóźnienia liczące w kilkadziesiąt procent czasu przeznaczonego na inwestycję. Pytanie – jakie kary umowne poniósł wykonawca ociepleń i jakie poniesie wykonawca nowego torowiska , odpowiem sobie sam ŻADNEJ

I żadnej nie poniesie i tyle.
Ten remont to jedna wielka tragedia ,przeciągająca się w nieskończoność.

To na prawdę jest debilizmem w ten sposób realizując tak uciążliwe remonty. Przez wieki nic się nie robi a jeżeli już to bez rozumu. A dodatkowo walka ze spruchniałymi szczatkami .

Nie no akurat teraz trzeba remontować most. To jeszcze ulice Bugaj bo się zapada. Jak już robić to z przytupem… A i bym zapomniał… Poprawcie skrzyżowanie to na partyzanckiej.. Obojętnie które. Jest taka bajka Sąsiedzi. Bardzo ja lubię. Pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru.

Na partyzanckiej, gdyby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała cokolwiek robić, to nikogo by o zdanie nie pytała. Tak jak Zarząd Dróg Wojewódzkich podlegający Marszałkowi z PiS nikogo nie pytał o remont Kilińskiego przy cmentarzu. Robili, co chcieli, aż trafili do telewizji.

Skoro podpisujesz się jako fachowiec to wiesz że GDDKiA ma we władaniu drogi nadrzędne czyli np organizując remont Partyzanckiej na odcinku drogi DK71 nie pyt się o zgodę np miasta ale objazdy prowadzi drogami krajowymi dla tranzytu tu natomiast ludzi z igły robią widły. Nie mówię tutaj o używaniu nóg mózgu itd ale jest wiele dróg alternatyw by wydostać się z osiedla Bugaj do centrum np Nawrockiego Sikorskiego Partyzancka i skręt w dowolnym momencie np Traugutta lub dołem Roweckiego Orla i w górę ale kierowcy z uporem maniaka jakby tylko ” umieli skręcać w prawo ” bo tak jeżdżą od… Czytaj więcej »

Jakoś nie widzę protestów mieszkańców Pabianic pod Urzędem, widać wszystkim pasuje obecna sytuacja. Jeżdżą gęsiego jak im władza nakazała.

hehehehe, zorganizuj protest, np zablokuj skrzyżowanie przy Włókniarzu , spacerując po przejsciu dla pieszych……..daję ci 5 min dobrego zdrowia, przy takiej frustracji kierowców, pierwszy ,lepszy wysiada z auta i masz wybór: albo protest , albo zdrowe zęby