Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice świętują 3 Maja

Pabianice świętują 3 Maja

11
Uroczystości przed pomnikiem Legionisty i piknik patriotyczny na bulwarach – tak władze miasta i powiatu świętują rocznice uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. 

W tym roku wrócono do tradycyjnych obchodów tego święta. Rozpoczęto je mszą św. w kościele św. Mateusza, następnie uczestnicy przenieśli się na plac przed pomnikiem Legionisty.

Przemówienia odczytali przewodniczący rad: miejskiej – Krzysztof Rąkowski i powiatowej – Florian Wlaźlak. W imieniu marszałka województwa Grzegorza Schreibera list do mieszkańców odczytał Włodzimierz Stanek, który jest dyrektorem kancelarii sejmiku.
Wręczono nagrody dla najlepszych uczestników konkursu na temat konstytucji, a na koniec delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem.

Z dobrowolnych wpłat od firm, instytucji i osób prywatnych udało się zebrać blisko 5 tysięcy złotych.

O godz. 13.00 rozpoczął się piknik patriotyczny na bulwarach. Impreza potrwa do godz. 17.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prawdziwi POLACY i PATRIOCI świętują to święto wspólnie i uroczyście, natomiast dziadostwo ,hołota ,TARGOWICA i banda putina w UE , w tak ważnym dniu dla naszej Ojczyzny patrzy jakby tu jej nie dokopać jeszcze więcej. WSTYD I HAŃBA !!!!!

leki wziąłeś?

Te na nogi pewnie wziął

😂😂😂😂
Miasto ruszyło coś przetrącić

Jeśli chodzi o frekwencję to coś szału nie ma.

Szkoda tylko, ze taki biedny ten piknik był w tym roku. Dzieciaki były rozczarowane (tylko Centrum Seniora miało stoisko).

panie jah czy jak tam sie zwiesz czemu nie dodajesz wszytkich kom…. czyzby dopadla was cenzura i nie mozna juz pisac w wolnej polsce co sie chce chyba pan profity na sowija gazetke od PO dostaje

Przedtem pisaliście, że dostaje kasę od korporacji szczepionkowych, teraz, że od PO 😁. Ciekawe, co będzie dalej

Cenzura na epainfo panuje już od dawna niestety.