Strona główna Aktualności Z miasta Przedszkola i szkoły będą ocieplane ze środków UE

Przedszkola i szkoły będą ocieplane ze środków UE

8

Jeszcze przez tydzień można składać oferty na opracowanie  kompletnej dokumentacji aplikacyjnej dla projektu „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej gminy miejskiej Pabianice”.

Projekt termomodernizacji dotyczy 11 budynków użyteczności publicznej stanowiących własność miasta. Są to: Przedszkole Miejskie nr nr 4, 6, 11, 13, 14, 16, Szkoła Podstawowa nr nr 14, 3, 17, Gimnazjum nr 3 i oddział Żłobka Miejskiego przy ul. P. Skargi. Zakłada przeprowadzenie prac polegających na tzw. głębokiej termomodernizacji, która poprawi efektywność energetyczną dla każdego budynku o co najmniej 25 proc.

– We wszystkich obiektach planowane jest docieplenie ścian i stropodachów,  częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne,  modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, montaż systemu monitoringu i zdalnego zarządzania energią. – informuje Aneta Klimek.

Firma wybrana spośród oferentów opracuje studium wykonalności oraz wniosek o dofinansowanie projektu, który realizowany będzie w trybie pozakonkursowym, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Ponadto usługa obejmuje aktualizację dokumentacji na każdym etapie oceny wniosku. Oferty można składać do 24 stycznia.

Całe przedsięwzięcie samorząd planuje wykonać w modelu hybrydowym, tj. w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowanego z funduszy UE. Środki, na które liczą urzędnicy to nawet 10,5 mln zł. Aby mieć na nie szansę, miasto musi złożyć wniosek do końca marca b.r.

– Równolegle UM prowadzi dialog konkurencyjny, na podstawie którego szczegółowo opisze przedmiot zamówienia i zaprosi wykonawców do składania ofert na realizację projektu termomodernizacyjnego – dodaje rzecznik prezydenta.

REKLAMA
Poprzedni artykuł20 lat bez alkoholu
Następny artykułPolsat News dotarł do bezkarnego pedofila z Pabianic
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sami by mogli ten wniosek stworzyć i studium, ale lepiej zlecić na zewnątrz – bogaci jesteśmy.

Aniu
– nie korzysta ze środków unijnych źle,
– będzie korzystał też źle,
– wykona termomodernizację budynków znowu będzie źle,
– mniej się wyda na ogrzewanie pewnie będzie bardzo źle, bo nie zarobią.
A jakie ty masz sukcesy ?

Takie same jak adam i tomek. Bierze 12 groszy od wPiSu.

Skasuj K z pseudonimu i reszta będzie się zgadzać.

Nie korzysta ze środków bo nie potrafi. Nawet taki Dobroń lepiej ogarnął temat niż Prezydent.
Nikt ci tyle nie da co te nieudolny włodarz obieca a obiecywać potrafi. Na razie wszystko czego się dotknął pozostało rozgrzebane albo kasa poszła w błoto.
Urzędniku Kornelu może w ramach służby dla miasta sam przygotujesz papiery dla tej inwestycji? Prezydenta wprawdzie ośmieszysz, zewnętrznej firmie nie dasz zarobić ale mieszkańcy będą ci wdzięczni, a to chyba dla nich jesteś urzędnikiem ?

A Dobroń sam napisał studium skoro lepiej ogarnął?? Cóż za niespodzianka, nie! Wynajął firmę zewnętrzną http://www.dobron.ug.gov.pl/?p=15357

Sami ? Nie żartuj, oni są od rządzenia nie od pracy, zresztą trzeba umić jak się nie umi to się daje tam gdzie umiom.

Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera. „Studium wykonalności” jest dowodem „słuszności pomysłu” dlatego zleca się go firmie zewnętrznej, bo inaczej byłoby to udowadnianie samemu sobie, że mam rację. To dopiero byłaby podstawa do wyśmiewania się z GM, że sam sobie udowodnił, że jest mądry. To właśnie brak takiego studium było jedną z podstawowych kompromitacji KC w sprawie geotermii dla Pabianic.