Strona główna Aktualności Z miasta Propozycja dla przedsiębiorców. Ale nie wszystkich

Propozycja dla przedsiębiorców. Ale nie wszystkich

13
Przedsiębiorcom, którym w wyniki remontu linii tramwajowej wyraźnie spadły dochody magistrat chce dać możliwość wystąpienia o ulgę w zapłacie podatku od nieruchomości. 

Na czym ta ulga polega? Nie chodzi o niższe stawki. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – przy ulicach Łaskiej, Zamkowej i Warszawskiej – mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności, rozłożenie jej na raty lub umorzenie zaległości (w tym ostatnim przypadku chodzi o niezapłacenie podatku w ustawowym terminie).

Przy rozpatrywaniu wniosków urząd weźmie pod uwagę dochody z 2021 roku i 2019 roku, czyli sprzed pandemii. Formularze można znaleźć na stronie magistratu, a wypełnione należy dostarczyć tam osobiście lub przesłać pocztą.

– Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie ze względu na to, że przepisy prawne nie pozwalają, aby samorząd „odgórnie” udzielił wsparcia finansowego osobom prowadzącym działalność gospodarczą przy remontowanych ulicach – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

specjalnie nygusy utrudniają żeby zniechęcić

Nygusy za najniższą krajową, co? Ponoć słabo płacą w urzędzie, a tutaj jeszcze pracy im się dokłada…

Oj, Królu, Królu. Chcą po prostu sprawdzić, czy ktoś nie przycwaniakuje, mając obroty takie, jak w 2019-2020, a żądając ulgi tytułem „strat”. Straty to straty. Muszą to sprawdzić, to chyba jasne?

ale przecież nikt ich tam za karę nie trzyma też mogą założyć swoją działalność i walczyć każdego dnia ale po co lepiej iść na bezpieczny etat co pewne to pewne a po latach może się robotę rodzinie załatwi i tak się siedzi i narzeka jak to się mało zarabia w Urzędzie . czekając co roku na wczasy pod gruszą, premię inne dodatki

Zamiast prowadzić działalność, idź na bezpieczny etat za najniższą krajową utrzymuj rodzinę i ciesz się życiem, a nie tu biadolisz pod każdym artykułem nieszczęśniku.

Last edited 2 lat temu by Urzędas

Ale mnie też nikt pod SDH na siłę nie trzyma, leże tutaj, bo mi pasuje. Czasami SM podjedzie, herbatkę da, ktoś rzuci groszem, na doładowanie do starej Nokii mam, widzisz – komentuję.

Da się żyć, po co ambicje…

Oczywiście żartowałem, żeby sobie ktoś coś nie pomyślał… Zabrakło tam emotki ” 😀 ” 🙂

A tobie ktoś kazał za karę prowadzić działalność?? Rzuć to, nie będziesz musiał „walczyć”, będziesz miał premierę i wczasy pod gruszą, inne dodatki i jeszcze rodzinę wkręcisz. Tyle właśnie wiesz o pracy w urzędzie, więc może nie wypowiadaj się w temacie, o którym nie masz BLADEGO pojęcia.

od czasu „pandemii” padła sprzedaż i to nie tylko przy remontowanych ulicach. A przed pandemiom padła sprzedaż dzięki zezwoleniom UM na otwieranie marketów. Tak więc bez łachy teraz…

Co za kur…y. dali ciała z remontem. Zamiast remontować po kawałku uwalili całe miasto. Nikt nie chce jechać w te rejony zeby kombinować z dojazdem. I oni proponują odroczenie? Tym remontem pokazaliście drogę na następne głosowanie.

Mackiewicz przyjdź i powiedz nam to w twarz !!! Nie uciekaj jak ostatnio

Donia, a jak Wy wygracie, to będziecie się szczycić, że to Wasz Rząd dał na to PIĘKNE miasto…

Aż dziw, że mi się chce jeszcze w te dyskusje wchodzić. 🙂

Wyczuli nastroje społeczne i będą naprawiać….

Super ulga, nawarstwianie długu!