Strona główna Aktualności Program in vitro z sukcesami w naszym powiecie

Program in vitro z sukcesami w naszym powiecie

7
Dziś (1 czerwca) przed Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach, odbył się briefing prasowy starosty pabianickiego w całości poświęcony programowi in vitro realizowanemu w powiecie pabianickim.

Miejsce i czas briefingu wybrano nieprzypadkowo, gdyż chwilę później na placu MDK-u rozpoczęły się występy wychowanków placówki.

– Dzień dziecka to dobry moment, by poinformować, że w ostatnich 3 latach na świat przyszło 30 malutkich mieszkańców powiatu pabianickiego – zaczął Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że te dzieci urodziły się w wyniku realizacji programu in vitro.

Starostwo uczestniczy w tym programie od 2019 roku. Co roku poddawanych procedurze jest 25 par.

– To jednak nie wszystko – kontynuował starosta. – Wiemy jeszcze, że kolejnych 10 par, które poddały się tej metodzie, spodziewa się potomstwa. Cieszy mnie bardzo duża skuteczność tej metody w naszym powiecie. Wczoraj i dziś miałem przyjemność gościć rodziców tych nowo narodzonych dzieci. Spotkałem się z nimi, aby im pogratulować, że udało im się dzięki temu programowi na świat przyszły ich dzieci. To najlepsza motywacja do tego, aby dalej w tym kierunku działać.

Starostwo na dofinansowanie do in vitro zabezpiecza na ten cel 150 tys. zł rocznie. Na razie program rozpisany jest do 2023 roku. Para, która zostanie zakwalifikowana do programu może otrzymać 5 tys. zł dofinansowania na jedna próbę, a mają możliwość skorzystania z trzech prób. Kto może skorzystać z dofinansowania? To pary zamieszkujące powiat pabianicki, które są w związku małżeńskim lub partnerskim i bezskutecznie starają się o dziecko. Kobieta musi mieć od 20 do 40 lat (warunkowo do 42 lat). U kobiety w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej musi istnieć szansa na wyindukowanie mnogiego jajeczkowania. Tegoroczny nabór do programu został już zakończony wyłonieniem 25 nowych par.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A Pisiory się mszczą, ograniczając się minimum dofinansowanie, które notabene jest z naszych podatków. Kij im w oko. Na pohybel Godek! Dajcie ludziom żyć i być szczęśliwymi.

Bzdury jakieś, co to za dziecko z probówki? Kalendarzyk małżeński, regularne uczestnictwo w mszach świętych, zdrowaśki po każdym stosunku i raz dwa można zajść w ciążę

jakim stosunku? należy czekać na cud niepokalany aż kobieta sama zajdzie!

Dziury byście lepiej załatali bo Lempart z piorunami nie ma jak przejechać

Twoja Kaja Godek to najchętniej by wszystkim dziury załatała. Zamiast martwić się o swoją.

Sama ideę popieram, ale robienie z tego kampanii swojego nazwiska nie. Ten pan już zresztą osiągnął wiek emerytalny. Dziękujemy.

Też ten pan odchodzi. Na jego miejsce już jest inny wybrany.