Strona główna Aktualności Szkoła podstawowa ma nową salę gimnastyczną. Dziś uroczyste otwarcie

Szkoła podstawowa ma nową salę gimnastyczną. Dziś uroczyste otwarcie

5
Dziś, 1 czerwca, Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim, uroczyście otworzyła nowa salę gimnastyczną dla swoich uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 występami artystycznymi uczniów. Potem były wspomnienia i podziękowania.

– Bardzo długo czekaliśmy na tą salę – mówiła Monika Wałęsa, dyrektor szkoły. – Dopiero rok 2017 był rokiem przełomowym, udało się przeprowadzić termomodernizację, wymienić stolarkę okienną, instalację elektryczną i grzewczą, została odnowiona elewacja szkoły i rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej.

Budowa obiektu nastarczała po drodze na wiele trudności takich jak opuszczenie budowy przez pierwszego wykonawcę w 2018 roku, rozpisanie kolejnego przetargu, czy problemów formalnych związanych z poprawkami do wniosków.

– Udało nam się zbudować budynek w technologii pasywnej – mówił Robert Jarzębak, wójt Gminy Dobroń. – To technologia, która steruje roletami, aby nie było w sali za gorąco, czy wentylacją. Już teraz widzimy, że ten budynek nie rodzi dużych kosztów energetycznych. Ja mógłbym wymieniać wiele osób, które pomogły w budowie tej sali, zwłaszcza wtedy, kiedy pierwszy wykonawca zszedł z budowy.

Wśród zaproszony gości byli między innymi senator Maciej Łuczak, poseł Marek Matuszewski, poseł Piotr Polak i poseł Paweł Rychlik, Dorota Więckowska, radna sejmiku województwa łódzkiego i w imieniu marszałka województwa łódzkiego – Włodzimierz Stanek

Koszt budowy obiektu zamknął się kwotą 12 mln zł z czego 60% to dotacja z urzędu marszałkowskiego.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A gdzie jest ksiądz? Dlaczego wstęgi nie przecina ksiądz?

Zawali się jak nic….😂

Odpowiadając na pytanie… Dlaczego ci co przecinali wstęgę nie święcili obiektu?

RaczEj co tam robi starosta? Gdzie basen przy mechaniku?

Ale zobaczcie… Tradycja z PRL-u… Nowy obiekt… Towarzysze otwierają…😀😀😀