Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent przedstawił Kartę Pabianiczanina

Prezydent przedstawił Kartę Pabianiczanina

24

Jeden z flagowych pomysłów przedstawiony przez Grzegorza Mackiewicza podczas kampanii wyborczej zostanie wcielony w życie.

Prace nad dopięciem tematu trwały 2 lata. Okazało się bowiem, że Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych stwierdził, iż urzędnicy z ratusza nie mogą weryfikować czy osoba jest podatnikiem w danym mieście. Dlatego to sam podatnik będzie musiał przedstawić w urzędzie miejskim pierwszą stronę swojego zeznania podatkowego.

Dokumenty są już gotowe. Z karty będzie mógł skorzystać każdy, kto płaci podatki w pabianickim urzędzie skarbowym. Urzędnicy przewidzieli też karty dla dzieci od 7 roku, których rodzice rozliczą się z tutejszym fiskusem.

Karta Pabianiczanina będzie obligowała do 50% ulgi na przejazdy komunikacją miejską (z wyjątkiem tramwajów). Oznacza to, że dzieci i młodzież ucząca się i posiadająca uprawnienia zapłaci 1/4 ceny podstawowej biletu.

Ulga przewidziana jest również na abonament w Płatnej Strefie Parkowania. Tu również bonifikata wyniesie 50%.

Regulamin będzie zobowiązywał również do złożenia oświadczenia o niezaleganiu z opłatami na rzecz gminy Pabianice i jednostek podległych urzędowi miejskiemu. Urzędnicy zastrzegają jednak, że w szczególnych przypadkach (rodzin w trudnej sytuacji materialnej) punkt ten nie będzie brany pod uwagę.

Według obliczeń prezydenta, gdyby wszyscy potencjalni podatnicy skorzystali z ulg, budżet miejski straci wpływy na poziomie 1 mln 200 tys. złotych.

– Myślę, że wpływy z podatków będą zdecydowanie większe – przewiduje Mackiewicz.

Karty będą wydawane od 3 kwietnia. W styczniu ma zostać ogłoszony konkurs na projekt wizualny karty zarówno tej dla dorosłych, jak i dla dzieci. Koordynatorem jest Joanna Stelmach.

Prezydent zachęca też lokalnych przedsiębiorców do współpracy.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czy karta upoważnia do zniżki w Biedrze i do Apteki ?

Dla Ciebie Królu nawet i w Tesco 🙂

Brawo Prezydent !

Aniu kochanie czemu jesteś taka ciekawska ?

Kolego Aniu80 nie mieszaj biletu WBA z kartą Pana Prezydenta. Czytaj ze zrozumieniem,że wszyscy, którzy płacą podatki w Pabianicach będą płacić o połowę mniej za bilety komunikacji miejskiej. Masz jakieś pytanie ?

Panie Prezydencie rozumiem, że jako zameldowany w Pabianicach i płacący tutaj podatki również dostanę taką kartę? Jeżeli nie to złoże wniosek w prokuraturze, w którym wskażę, że dyskryminuje Pan mieszkańców Pabianic

Panie Prezydencie ,ludzie nie dadzą kupić się bzdurami Nic pan nie zrobił przez dwa lata a teraz daje pan bzdury Proszę wprowadzić ,nowe inwestycje oraz nowe firmy do miasta Wtedy powiemy że coś pan chce zrobić Narazie jak zawsze bzdury a miasto umiera

Panie Adam, co Panu zrobił Prezydent , że za wszystko go atakujesz ?
Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl czy warto się tak zachowywać ?

Co mi zrobił ??? Doprowadza nasze miasto do wiekszej biedy przez to że nic nie robi ,że nie inwestuje a jakaś karta Pabianiczanina to nie rozwój miasta a zwykły populizm To mi zrobił Prezydent ,po prostu grzech zaniechania

Adamie „znawco Orwella” nie idź tą drogą !!!!

Jedno pytanie? Czy pan prezydent startował z BSR czy samodzielnie? Jeżeli sam to może prezentować elementy programu sam. Ale jeśli z BSR to to brzydko postępuje. Ktoś pamięta?

A dla czego ze że pyta. Przecież żyjemy w Pabianicach a zarabiamy w Łodzi i wydajemy w Pabianicach więc może i tramwaj i wba też. Bo to zniżka dla napedzajacych to miasto. 3/4 pracuje w Łodzi. A jesteśmy pabianiczaninami. Właśnie ta ogromna rzesza ludzi jest pominięta a kierowane jest to właśnie do nich by mieszkali w pabianicach. Faktycznie POPULIZM.

POPULIZM

Miasto nie jest od zarabiania na mieszkańcach, ale na tworzeniu im sprzyjających warunków życia i jego ułatwiania, 500 plus, też nie zwiększa dochodów a ludzie sobie chwalą

to ty jesteś mistrzem manipulacji, podatki rosną średnio 1.5 w stosunku rocznym na mieszkańca, więc karta pabianiczanina rekompensuje to jednym przejazdem autobusem z rodziną, więc nie manipuluj, bo 1.5 to ktoś olewa nie idąc po browara z lenistwa do biedro w promocji a kupując je na osiedlu, więc nie wciskaj kitu. Dla mnie extra pomysł, wreszcie coś w mieście dla ludzi, którzy tu mają chleb.

Ja też popieram, bo dla rodziny, która ma dzieci w wieku szkolnym to będzie duża pomoc. Pan Prezydent tak jak PiS wspiera rodziny.

z oszczędności na wypłatach mniejszych odszkodowań za błędy spowodowaną absencją pewnych medyków

co wy chłopaki z PIS tak o tym populizmie, żal wam 4 litery ściska, że ktoś nie z pis ma dobry pomysł, jak się rozdaje 500 na dziecko to nie populizm, tylko pomoc rodzinie….tu też jest realna pomoc rodzinom, na migawkach i parkowaniu, poza tym ludzie może zaczną chętniej jeszcze jeżdzić MZK co w efekcie poprawi ilość miejsc parkingowych w miescie

prowadzę sklep w tym mieście. płacę podatki w tym mieście . zniżki na telekomunikacje mnie nie interesują. to miasto tylko ze mnie zdziera a nic nie daje, mi jako przedsiębiorcy. Gupie wykupienie miejsca (koperta) przed sklepem jak się kiedyś pytałem to z 3 tys. kosztowała na rok. też mi wielkie halo!
Proponuje aby mieszkańcy miasta zamiast zgłaszać pity srity udowadniając że nimi są. A miasto w obawie giodo o dostęp do danych … zamiast jakiś kart,legitymacji itd. nakazało mieszkańcom naszywać logotyp miasta na pagonach kurtek i będzie łatwiej z identyfikacjom.

A ty jakiej uczęszczasz ?

Aniu masz już zniżkę w WBA, chcesz mieć podwójną od Prezydenta ?

To nie kwestai teżgo że ludzie piszą o populizmie tylko prawdomówności. Jak PiS współrządziło obiecałó że parkingi bedą bezpłątne i dokonali tego Teraż pan Mackiewicz robi jakąś kartę i mówi bedziecie płacili za parkomaty połowę Z tego co wiem one są bezpłatne Więc jaśnie nam panujący jeszcze na szczeście niecałe dwa lata Mackiewicz daje nam do zrozumienia ze parkingi zrobi płatne i jego wyskość chce nas uszcześliwić NIE ZNAMI TAKIE GIERKI

Kolego Aniu jak zwykle mijasz się z prawdą, czy to taka twoja przypadłość ?

Czy emeryci też mogą sie ubuegać o taką kartę? za bilety MZK zapłacili by 1/2 ceny ulgowego biletu?