Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent Pabianic: aktualny termin zakończenia prac jest niezagrożony

Prezydent Pabianic: aktualny termin zakończenia prac jest niezagrożony

22
ul. Zamkowa (remont mostu na Dobrzynce)
Od kilkunastu miesięcy trwają prace przy remoncie sieci tramwajowej. Termin zakończenia inwestycji przekładano już dwukrotnie. Tym razem prezydent Grzegorz Mackiewicz twierdzi, że jest to ostateczna data. 

Według aktualnego aneksu do umowy remont ma się zakończyć z ostatnim dniem października 2022 roku. Listopad będzie przeznaczony na odbiory.

– Zrobiłem dziś przejazd wzdłuż remontowanego odcinka i wszystko wskazuje na to, że aktualny termin nie jest zagrożony – powiedział dziś prezydent.

My również sprawdziliśmy jak przebiegają prace na odcinku od ul. Sikorskiego do ul.  Zielonej. Czy wykonawcy uda się wywiązać z zadeklarowanego terminu? Przekonamy się za 6,5 miesiąca.

Skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Sikorskiego i Nawrockiego
Warszawska na wysokości SP 17
Skrzyżowanie Warszawskiej i 3 Maja
Ul. Warszawska przy prokuraturze
Ul. warszawska nieopodal prokuratury
Ul. Warszawska przy ul. Szewskiej (widok w stronę Zamkowej)
Warszawska/Stary rynek
Przy Zamkowa cały czas pracują archeolodzy
ul. Zamkowa (remont mosty na Dobrzynce)
Rozebrany most
Ul. Zamkowa przy skrzyżowaniu św. Jana/Kilińskiego
Zamkowa przy Domu Partii i C.H. Echo
ul. Zamkowa przy skrzyżowaniu z Reymonta
ul. Zamkowa widok w stronę ul. Konopnickiej

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Termin będzie realny jeśli pogonią ludzi z pędzelkami… Guzdraja się oni strasznie jakby np mumię mieli zaraz odkopać.

A co maja ludzie „z pędzelkami” do odcinka od zielonej do sdh??? Od września do stycznia widziałeś tam jakieś posuwające się prace??? Wykonawca nic kompletnie nie robił… tutaj trzeba szukać winowajców. Brak ekipy…zarządzania … finansów …??? Nie wiem nie znam się …, ale teraz jak prace ruszyły to nie mogę się odgonić od chwalenia się na fb co to oni nie zrobili… robiąc zdjęcia z nowych terenowych suw-ów

Piszesz tak jakby garbaty miał pretensje że ma dzieci proste. Po pierwsze ukłony dla urzędników lat poprzednich że nikt nie dokumentował jak i gdzie kładą media kable itd. gdybyś miał styczność z budowaniem wiedziałbyś że usuwanie kolizji mediów zabiera bardzo dużo czasu szczególnie w mieście dwa wylewając np ławy betonowe one muszą swoje odczekać by uzyskać odpowiednie parametry. Nie neguje że może i mało widać ludzi na budowie ale multum czasu zabiera różnorakie oczekiwanie a to na elektrownię czy innych fachowców. Myślisz że budując dom i składając wniosek o podłączenie prądu masz go jutro? Nie . Będziesz miał szczęście jak… Czytaj więcej »

primo to ci „urzędnicy z lat poprzednich” to ci sami co teraźniejsi.

A czy ten co nie prowadził dokumentacji będzie pociągnięty do odpowiedzialności?

Sedno to odpowiednie, realne planowanie prac o tym że w zabytkowej części na miasta będą potrzebne pracę archeologiczne oraz że przez lata narastał bałagan w instalacjach należało się spodziewać. Data oddania jest nie zagrożona a potem wychodzi jak na przy remoncie DW485 że trwa to 2 lata a potem jeszcze poprawki. Ps. Jak ktoś zaczyna budować dom to prąd podłącza wcześniej a nie zaczyna kopać fundamenty i nagle orientuje się że radia nie ma gdzie podłączyć 🤣🤣 a tak to wygląda właśnie na Zamkowej że ciągle jakieś niespodzianki podczas remontu ulicy która jest tam od średniowiecza przeszła dwie wojny światowe… Czytaj więcej »

Last edited 11 miesięcy temu by Aerospace

Masz rację. Nie wiesz i nie znasz się.

Może liczą na jakieś piramidy?

Mam 3 pytania do pana prezydenta:

  1. Który odcinek prac odwiedził?
  2. Na jakiej podstawie stwierdził, że termin zakończenia prac jest niezagrożony?
  3. Czym przejechał wzdłuż remontowanego odcinka?

Uwierzyć Mackiewiczowi to tak, jak Morawieckiemu.

Jak prezydent mówi że termin jest nie zagrożony to pewnie chodzi o następne wybory bo co do remontu to nie ma mowy by skończyli do października. Przy starostwie jest nie ruszone a można się spodziewać że archeolodzy coś tam znajdą. Poza tym to praktycznie nic nie jest oddane do użytku a ilość zamkniętych skrzyżowań obłędna jak na P-ce.

co z tego ze układają chodniki , kładą tyko całe płyty nie wykańczają na gotowo , nie docinają płyt przy budynkach , ludzie chodzą po tych nie wykończonych chodnikach a płyty się rozjeżdźają pod nogami, tam nie ma koto pracować i tak biegają chaotycznie po tych ulicach

Śmiem wątpić. Wziąłem pod uwagę fakt, że kilka odcinków nie zostało nawet rozpoczętych. Śmiem także wysunąć tezę, że kulminacja obywatelskiego wkur.. niezadowolenia dopiero przed nami, a dokładnie nastąpi w momencie zamknięcia skrzyżowania Kilińskiego z Zamkową.

a czy którykolwiek remont drogowy był u nas skończony na czas? XD ścieżkę rowerową w jadwininie mieli robić 2 miesiące a robili 6, nawet teraz skrzyżowanie moniuszki z kościuszki miało być zamknięte na tydzień, a dopiero w tym tygodniu wylewali asfalt, co najlepsze najpierw wylali trochę asfaltu po czym zerwali go i wylewali jeszcze raz, więc może na zamkowej tez stwierdzą, że coś poszło nie tak i będą kłaść tory albo asfalt jeszcze raz… żeby zamknąć odcinek od piłsudskiego do kilińskiego trzeba otworzyć inne skrzyżowania… jak zamkną skrzyżowanie przy mcdonaldzie też będzie wesoło… nie mam takiej opcji żeby oni to… Czytaj więcej »

Czytaj: https://epainfo.pl/uwaga-tymczasowa-zmiana-organizacji-ruchu/
Nie wiem gdzie czytałeś, że skrzyżowanie miało być zamknięte na tydzień. Wczoraj był 12 kwietnia, wylali asfalt i robota zakończona. Dzisiaj skrzyżowanie już w pełni przejezdne.

Bo prywatny inwestor! Gdyby to robiła panująca DRUŻYNA, to majówka na pewno wahadłowa.

Ale wykonawca nie prywatny. A poza tym jak to się ma do wypowiedzi mimi powyżej?

Jeśli pogoda pozwoli i nie będzie nowych odkryć w Zamkowej to termin jest jak najbardziej realny. Martwi tylko brak nadzoru i logiki-patrz cały czas zablokowane przejście dla pieszych przy pętli na Łaskiej w sytuacji, gdy kilka tygodni temu grubsze prace zostały tam już ukończone.

Ten remont nie ma już sensu jak putin zaatakuje nas to wszystko obróci się w ruinę

Ten remont ma sens. Jak nadlecą, zobaczą z góry i stwierdzą ,że to już było zbombardowane. No i polecą dalej. A my spokojni!!!

Ja bym chciał, żeby prezydent rozliczył osobę, która odpowiada za ten bałagan! Od początku było mówione, że będą zamykane 2-3 skrzyżowania, zrobione, otwarte i zamknięte kolejne. A co mamy? Paraliż!!! Jeżdżę codziennie 1 z pracy. Ta linia ma opóźnienia po 20-30 minut. No mam już dość stania na przystanku albo siedzenia sobie pół godziny w autobusie! Niech ktoś pogoni wreszcie tego, kto pozwolił zamknąć wszystko na raz. Może da się zatrudnić kogoś kompetentnego? Bo aktualnie to raczej mamy do czynienia z kimś, kto nie ma pojęcia o tym co robi!

Pierwej mi kaktus wyrośnie

images.jpg