Strona główna Aktualności Z miasta Dwie jednostki OSP dostaną nowe wozy. To już pewne

Dwie jednostki OSP dostaną nowe wozy. To już pewne

1
Wczoraj w Sieradzu odbyła się uroczystość przekazania promes na zakup jednostek ratowniczo-gaśniczych. Nowe pojazdy trafią do jednostek z 11 powiatów województwa łódzkiego. Dwa dofinansowania trafiły do powiatu pabianickiego.

Dofinansowanie w kwotach 400 tys. zł. i 500 tys. zł. otrzymały kolejno OSP Konstantynów Łódzki i OSP Kudrowice. Pierwsza jednostka, w budżecie miasta, ma na ten cel zabezpieczone 450 tys. zł wkładu własnego. Za łączną kwotę 850 tys. zł zakupiony zostanie średni samochód gaśniczo – ratunkowy, który zastąpi wysłużonego Mercedesa z 1999 roku.

23-letni Mercedes Benz 1124 GBA 2/20 foto OSP Konstantynów
OSP Konstantynów Łódzki to rekordzista naszego powiatu. W roku 2021 jednostka odnotowała najwięcej wyjazdów z wszystkich OSP, bowiem aż 264. Ten rekord może zostać pobity, gdyż w pierwszym kwartale tego roku zanotowali już 128 interwencji!

Z kolei za ciężkim wozem bojowym mogą się już rozglądać druhowie z OSP Kudrowice.

– Dostaliśmy pół miliona złotych z budżetu państwa i drugie tyle mamy odłożone z własnych środków – mówi Marcin Wieczorek, Wójt Gminy Pabianice. – Nowy wóz zastąpi średni pojazd gaśniczy, kilkunastoletniego Mercedesa, który jest w Kudrowicach. To najstarszy samochód strażacki w gminie, ale zanim to nastąpi musimy jeszcze przejść cała procedurę zanim fizycznie go zamówimy.

Łączna wartość wręczonych promes to prawie 34 mln złotych. Dofinansują one zakup 26 wozów strażackich. Środki pochodzą z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji MSWiA oraz KSRG, a także funduszy pozyskanych z odpisów z firm ubezpieczeniowych będących w dyspozycji Komendanta Głównego PSP.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

34 mln na 26 aut to wychodzi 1,3 mln dofinansowania na auto. Chyba autor coś pomylił gdyż chyba jawnie nie wprowadza opini w błąd???