Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent dogląda miejskich inwestycji

Prezydent dogląda miejskich inwestycji

3

Grzegorz Mackiewicz zrobił dziś objazd po Pabianicach. Sprawdził jak przebiega realizacja poszczególnych inwestycji.

Największa prowadzona teraz inwestycja to budowa przelewu burzowego na kolektorze ul. Widok. Co to takiego? Od kanału ogólnospławnego, do którego spływa deszczówka z całego osiedla Piasku dołączona zostanie kolejna rura o średnicy 90 cm, która odciąży kanał podczas ulew. Do tej pory, woda nagromadzona z tego terenu spływała kanałem do Pabianki w okolicach stacji Orlen na Kilińskiego. Kanał często nie radził sobie z odbiorem dużej ilości wody, dlatego zalewane były tereny przy ulicach Bardowskiego, Próżnej czy Sempołowskiej. Teraz część ścieków, trafi do nowej rury i wypłynie do rzeki w okolicach ulicy Widok.

– Dodatkowo na ulicach Jana Pawła II, Świętokrzyskiej i Widok będzie nowy asfalt zamiast starych płyt tłumaczył Andrzej Różański, inżynier miasta.

Inwestycja kosztuje 1 mln 421 tys. złotych.

Później prezydent obejrzał inwestycje drogowe. Wyasfaltowane zostały ulice Leszczynowa i Jarzębinowa i Wiosenną. Prace trwają na ulicy Olszynowej (od Jarzębinowej do Wiązowej).

REKLAMA
Poprzedni artykułParkowa zdewastowana (ZDJĘCIA)
Następny artykułWigor dla seniorów
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jak za komuny albo w Korei szkoda że jeszcze dzieci nie śpiewały piosenek szkoda że remont wykonuje Firma z Ukrainy

niech się przejdzie wzdłuż dobrzynki za działkami na bugaju i zobaczy jaki ściek spływa kanałem do rzeki. taki fajny odpływ….

do prince… dobrze to jak by ruszył się i zrobił porządek w spółkach miejskich gdzie siedzą tylko jego kolesie