Strona główna Aktualności Z miasta Wigor dla seniorów

Wigor dla seniorów

0

Od października rusza dzienny dom seniora. Miasto dostanie na to dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

– Pabianice otrzymały całą wnioskowaną kwotę 239.159 zł z przeznaczeniem na adaptację, doposażenie i częściowe pokrycie pobytu seniorów. To aż 78 proc. kosztów – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. – W tym roku miasto wyłoży na ten cel 90.090 zł. Dofinansowanie na utrzymanie placówki będzie przez kolejne dwa lata.

Dzienny dom spotkań dla osób powyżej 60 roku życia, powstanie na parterze pałacyku, po dawnym żłobku miejskim (ul. Konopnickiej 39). Tu seniorzy, od poniedziałku do piątku,będą mogli spędzić kilka godzin dziennie. W tym czasie zapewnione będą zajęcia edukacyjne, rehabilitacja, ciepły posiłek oraz opieka medyczna.

– Chcemy stworzyć placówkę, która będzie odpowiadała potrzebom osób starszych i zachęci je do działania – mówi Monika Szewczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego. – Przedsięwzięcie ma zapobiegać marginalizacji, służyć nabywaniu nowych kompetencji oraz profilaktyce zdrowotnej u osób starszych. Umożliwi seniorom aktywne spędzanie czasu, dzielenie się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz wiedzą.

Projekt napisany przez Urząd Miejski był jednym z najwyżej ocenionych w konkursie dotacyjnym dla samorządów – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Na program Senior-WIGOR ministerstwo przeznaczy w tym roku w tym roku 25,3 mln zł. Do 2020 roku w sumie 370 mln zł. Ambasadorami programu są: Wirginia Szmyt – DJ Wika, Antoni Huczyński, znany jako „Dziarski Dziadek”, Stanisław Kowalski, 104-letni rekordzista świata w bieganiu, Jerzy Przyborowski, jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów weteranów w Polsce, biegaczka Gabriela Haczyk, Aleksander Doba, podróżnik roku National Geographic, przedstawicielki Uniwersytetów Trzeciego Wieku Krystyna Lewkowicz i Wiesława Borczyk.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments