Strona główna Aktualności Premiera nowej płyty Quinteto el Tango i Emilii Kudry

Premiera nowej płyty Quinteto el Tango i Emilii Kudry

0
Już za 4 dni odbędzie się premiera nowej płyty pabianickiego zespołu Quinteto el Tango i Emilii Kudry. 21 czerwca o godzinie 19.00 na scenie Monopolis w Łodzi zacznie się koncert, na którym usłyszymy utwory z płyty zatytułowanej „Powróćmy jak za dawnych lat”.
Zespół specjalizuje się w wykonywaniu nowocześnie skomponowanych lub na nowo zaaranżowanych tang.
– Jest to muzyka niezwykle emocjonalna, melodyjna, czasem wściekle trudna wykonawczo o przepięknej urodzie i wdzięku – mówi Rafał Rydyger, skrzypek zespołu. – Dzięki tym piosenkom przeniesiemy się do czasów przed i powojennych, gdzie rozpłyniemy się w rytmach tanga w klimatycznych aranżacjach stworzonych specjalnie na potrzeby zespołu przez rodowitych Argentyńczyków – Gustavo Michalika i Mathiasa Gobbo, Włocha – Gian Paulo Loprestiego oraz Polaka – Michała Makulskiego.
Teksty utworów napisali wybitni polscy poeci i tekściarze m.in. Agnieszka Osiecka, Konstanty Ildefons Gałczyński, czy Andrzej Włast. Usłyszymy utwory takie jak „Tango milonga”, „W małym kinie”, „Graj skrzypku graj”, czy „Wariatka tańczy”.
To druga płyta Quinteto el Tango. W 2013 roku zespół nagrał swój debiutancki album „Jedna, jedyna”. Był to krążek instrumentalny. W 2016 roku wraz z pabianicką wokalistką Agnieszką Pędziwiatr – Płuciennik znalazł się w gronie finalistów XIX Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Od 2017 roku zespół współpracuje na stałe z Emilią Kudrą.
Bilety na koncert można nabyć tutaj
Skład zespołu
Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments