Strona główna Na sygnale Pożary Prawie 70 strażaków gasiło pożar bel słomy

Prawie 70 strażaków gasiło pożar bel słomy

4
fot. OSP Dobroń
Kilka minut po północy 14 strażackich zastępów wyjechało gasić pożar na polu w miejscowości Ostrów w powiecie łaskim. W działaniach brały udział 4 wozy gaśnicze z naszego powiatu. 

– Osoba jadąca trasą S8 zgłosiła, że widzi na wysokości miejscowości Barycz pożar bel słomy. Paliły się dwie sterty o długości 150 i wysokości 5 metrów, na terenie jednej z firm znajdującej się w powiecie łaskim. Na miejsce zdarzenia zostały ściągane jednostki z terenu gminy i powiatu łaskiego – informują druhowie z OSP Dobroń, którzy do akcji wyjechali dwoma zastępami (10 strażaków).

Do pomocy przy gaszeniu pożaru wezwano również druhów z OSP Ldzań (5 strażaków) oraz jeden zastęp z PSP Pabianice (4 strażaków). O godz. 9.00 przy gaszeniu pożaru działało jeszcze 6 zastępów z powiatu łaskiego.

REKLAMA
Poprzedni artykułSzpital uruchomił call center dla przychodni specjalistycznych
Następny artykułNajlepsze źródła informacji na temat rynku energetycznego
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Styrta się pali

podpalacze

Ktoś bardzo nie lubi właściciela bo to enty pożar u niego. nawet monitoring nie odstrasza ale na głupotę nie ma rady. Oby kiedyś ten pustak wpadł.

Niekoniecznie.
Z jednej strony, rzec można, słoma zeszła z ceny (czy zeszła? Nie wiem, nie moja branża) – odszkodowanie.
Ale, moim zdaniem, nie w tym rzecz.

Technologicznie patrząc, słoma ma to do siebie, że w stercie potrafi zajść samozapłon. Po wielu upalnych dniach dniach temperatura w środku się kumuluje, zaś przy odrobinie wilgoci – uzdatnia się ona (temperatura) szybciej, co powoduje pożar.
Akurat tamta noc była wyjątkowo chłodna.