Budowana jest drewniana promenada po wschodniej stronie pierwszego stawu oraz wodny plac zabaw. Wkrótce ruszy budowa toru pamptrack. 

Drewniany taras będzie miał 1300 metrów kwadratowych. Zaczyna się przy ścieżce asfaltowej, skręca w stronę zbiornika, a następnie ciągnie się wzdłuż brzegu, w okolice mostku. Tam będzie duży podest, a miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli na nim tańczyć zumbę czy ćwiczyć jogę. Drugi taras widokowy (około 1200 metrów kwadratowych) zostanie zlokalizowany przy samym wodnym placu zabaw.

Odbiór tarasów zaplanowany jest na 17 czerwca, ale prace mogą zostać zakończone wcześniej.

Widać również postępy przy budowie wodnego placu zabaw. Powstał już szkielet konstrukcji, montowane są też dysze wodne. Cały obiekt, bez tarasów i zaplecza technicznego, zajmie 300 metrów kwadratowych. Będzie podświetlony ledowymi reflektorami i ogrodzony. Wokół niego przewidziano część wypoczynkowo – obserwacyjną dla rodziców i opiekunów dzieci. W planach uwzględniono ponadto lokal gastronomiczny. Tutaj również odbiór obiektu przewidziano na 17 czerwca.

Wizualizacja wodnego placu zabaw.
Do 28 czerwca ma być gotowy tor do jazdy na rowerze, czy rolkach profesjonalnie nazywany jako pumptrack. Tor budowany będzie za drugim stawem.

REKLAMA
Poprzedni artykułCzy Włókniarz przyczyni się do spadku PTC? Derby zadecydują
Następny artykułBędą przerwy w dostawie prądu (wykaz ulic)
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no i super 🙂

Rewelacja, w końcu w mieście coś się dzieje. Błagam tylko władzę miasta o wyperswadowanie środków na rewitalizację Parku Wolności aka Strzelnica, ponieważ amfiteatr wygląda TRAGICZNIE !!!!

i komu to potrzebne? Żeby na przetargach Sami Wiecie Kto zarobił lewe pieniądze?

Potrzebne tym których mijam na spacerze po ścieżkach Lewityna.

potrzebne dzieciom, ich rodzicom , babciom i dziadkom – smutne masz to swoje życie ~Kryga

Kryga,oświeć nas kto zarobił na przetargu?

Jego wspólnik, ale się z nim nie podzielił 😉

Kogo ty pytasz ? Pisiowego trolla ? Ja też nie wiem, ale jak widać są tacy, co wiedzą… jak wieszać psy na innych bez żadnego uzasadnienia.

Bardzo fajny pomysł z tym pomostem. Trochę jak na wakacjach. Park wodny genialne.!! Tylko prosimy o ławki na drugim stawie bo ścieżka super ale nie ma jak usiąść. A tam jest taki fajny spokój, dużo większy niż na 1 stawię. Brawo.

Panie Prezydencie, dziękuję za tę inwestycję. Kolejny raz jestem pewien, że moim miastem kieruje ktoś odpowiedni. Jeszcze tylko zainteresowanie większych przedsiębiorstw naszymi terenami i będzie to miasto naprawdę rozwojowe.
Dziękuję

Z tego co się orientuję Dyrekcja MOSIR-U zarządza Lewitynem ale także boiskami i stadionem Włókniarza.Za Lewityn pochwały,super sprawa.Bardzo fajnie zaczyna to wyglądać.Ale dlaczego nic nie jest robione na Włókniarzu?.Stadion wygląda opłakanie.Tylko beton i syf.Czasy PRL się przypominają.Zapraszają na derby a nie ma gdzie z dzieckiem usiąść.Na bieżni można nogi połamać.Może by tam cos zainwestowali.

Furman jakby był kibicem piłki, to byśmy już dawno grali w ekstraklasie 🙂

Ze wszystkich ośrodków tego typu w regionie ten będzie numer jeden. Nie zapomnijcie tylko zostawić odrobiny zieleni!

Mam pytanie dlaczego ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich nie mogą korzystać z drewnianego tarasu widokowego i odpowiadam bo nie ma podjazdów i zjazdów, czy to nie jest aby dyskryminacja ludzi niepełnosprawnych. Proponuje ustawić tablice przy wejściach na teren, z psem można, niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich wstęp wzbroniony.