Strona główna Aktualności Powstaje nowe boisko do gry w piłkę nożną

Powstaje nowe boisko do gry w piłkę nożną

7
fot. gmina Ksawerów
Gmina Ksawerów inwestuje w infrastrukturę sportową, budując kolejne boisko. Prace właśnie ruszyły.

Obiekt, przeznaczony do gry w piłkę nożną, powstanie przy ul. Rzepakowej, w pobliżu bloków i obok innego, na którym można grać w koszykówkę i piłkę ręczną.

Szerokość nowego boiska wyniesie 26 metrów, a długość – 49 metrów. Zostanie wyłożone sztuczną trawą, oczywiście wykonawca robót zamontuje też na nim bramki.

– Będzie to boisko ogólnodostępne, o charakterze osiedlowym. Powinno być gotowe najpóźniej pod koniec roku – mówi wójt Adam Topolski.

Do realizacji inwestycji zgłosiło się czterech oferentów, urzędnicy powierzyli przedsięwzięcie firmie z Łodzi. Pochłonie ono niemal 460 tys. zł. W tej kwocie mieści się 70 tys. zł dofinansowania, jakie gmina Ksawerów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”.

– W przyszłym roku nastąpi kontynuacja prac związanych z nowym boiskiem – będzie ono ogrodzone, planujemy je również oświetlić, aby móc korzystać z obiektu również po zmroku – dodaje wójt.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No proszę, tutaj boisko wybudują za prawie 500 tysięcy. W Pabianicach szalet kosztuje ponad 100 tysięcy i końca budowy nie widać.

A ile kosztuje szalet w Ksawerowie?

Nie wiem czy nawet jakiś mają w Ksawerowie. Wiem, że w innych miastach kosztują mniej i nie budują się ponad 10 lat.

Przeprowadź się

Już prawie tam mieszkam. Kończę właśnie budowę domu.

Już mnóstwo osób się wyprowadziło z miasta na tereny sąsiednie. W Ksawerowie nie ma takich przekrętów jak w komunistycznych Pabianicach i nie budują szaletów

Brawo.