Strona główna Aktualności Powiat sprzedaje działki pod mieszkalnictwo

Powiat sprzedaje działki pod mieszkalnictwo

1
Ul. Szkolna w Ksawerowie
Te grunty przez lata leżały niezagospodarowane. Teraz będące ich właścicielem Starostwo Powiatowe w Pabianicach postanowiło na nich zarobić, sprzedając je jako działki budowlane.

Wszystkich jest dziewięć (w trzech znajdujących się niedaleko siebie lokalizacjach). Znajdują się po obydwu stronach ulicy Szkolnej w Ksawerowie, w rejonie zabudowy jedno- i wielorodzinnej oraz nieruchomości rolnych. Powierzchnia największej wynosi 1500 metrów kwadratowych, dwie mają po 1200, a pozostałe po niespełna 1000 metrów.

Działki są niezabudowane, nieogrodzone i nieuzbrojone w jakiekolwiek media.

– Można je jednak podłączyć, bo w ulicy Szkolnej jest energia elektryczna, gaz, woda i kanalizacja sanitarna – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Rozpiętość cenowa waha się od 114 tys. zł (tyle urzędnicy chcą za najtańszą działkę) do 174 tys. zł (koszt najdroższej). Do tego trzeba doliczyć 23% podatku VAT.

– Podstawowym przeznaczeniem jest mieszkalnictwo jednorodzinne, ale dopuszczamy również podstawowe usługi – dodaje rzecznik.

Wykaz działek przeznaczonych do sprzedaży jest już przygotowany, ale przetargu jeszcze nie ogłoszono. Ma to nastąpić w sierpniu.

Gdyby znaleźli się kupcy na wszystkie, do kasy starostwa wpłynęłoby prawie 1,5 mln zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

140zł za metr to raczej bez szału cena..