Strona główna Aktualności Polityka Powiat głosował na „jedynki”

Powiat głosował na „jedynki”

7

W Dłutowie króluje Prawo i Sprawiedliwość. Tam na partię Jarosława Kaczyńskiego głosował prawie co drugi mieszkaniec gminy.

Na PiS głosowały 802 osoby (44,98%), a na Platformę Obywatelską 336 (18,84%). Na drugim biegunie politycznym znalazł się Konstantynów Łódzki. W mieście byłego ministra sportu Andrzeja Biernata cały czas świetnej formie jest PO, która zdobyła 30,29 % głosów. Prawo i Sprawiedliwość miało poparcie na poziomie 32,80 %.

Komitet wyborczy Pawła Kukiza najlepszy wynik uzyskał w Dobroniu. Ruch społeczny Kukiz’15 zdobył 12,99% głosów. To duży lepszy wynik niż ten ogólnopolski – 8,81%.

W Pabianicach bardzo dobry wynik uzyskała Zjednoczona Lewica (10,84%) i zajęła 3 miejsce, wyprzedzając komitet Kukiz (8,45%), który w ogólnopolskim rozrachunku był właśnie na 3. miejscu. Tak dobry wynik to zasługa popularnego w naszym mieście Marka Gryglewskiego, który startując z ostatniego miejsca zdobył 1723 głosy (3 wynik w mieście) i poparcie na poziomie 5,93%. Wychodzi na to, że Gryglewski może założyć jednoosobową partię i tak sobie świetnie poradzi.

W całym powiecie najwięcej głosów zdobyły „jedynki”, co pokazuje, że wyborcy głosowali raczej na listę niż na konkretnego kandydata, bo przecież Witold Waszczykowski z PiS (5085 głosów) czy Cezary Tomczyk z PO (3298) z naszym powiatem nie mają wiele wspólnego.Inaczej było w Pabianicach, gdzie najlepsze wyniki zdobyli właśnie pabianiczanie (WIĘCEJ).

Wśród rodzimych kandydatów w powiecie, podobnie jak w mieście najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Ciebiada z PiS (3669), drugi był konstantynowianin Witold Stępień z PO  (2885), a na trzecim miejscu uplasował się wspomniany już Marek Gryglewski (1929), który poza Pabianicami dorzucił niecałe 200 głosów.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie redaktorze/moderatorze

Taki wniosek, jeśli mam coś przestrzegać jak niżej:

„Rejestrując, zgadzasz się z zasadami ogólnymi Disqus, warunkami świadczenia usług i polityką prywatności.”

To minimum przyzwoitości wymaga by te zasady byy w języku polskim – link niestety prowadzi na obcojęzyczne strony.

Rozumiem, że to taka forma cenzury ?

Drogi Panie Antypis, nikt nie moderuje Pana komentarzy. Musi Pan uzbroić się w cierpliwość, bo komentarze są akceptowane przez człowieka, a my nie siedzimy 24h przy komputerze. Co do regulaminu Panelu Disqus może Pan sobie go przetłumaczyć na stronie Google Translate lub zalogować się przez Facebooka, Twitter bądź Google+

„Co do regulaminu Panelu Disqus może Pan sobie go przetłumaczyć na stronie Google Translate” – super rada – Pozostawię to bez komentarza… no może jeden mały – polskie media – polska kultura – polski język – szanujmy naszą polskość. Tego bym oczekiwał od Pana jako orędownika „zmiany” jaka zaszła w naszym kraju. A jeżeli nie szanujemy to proszę o epainfo w języku Szekspira – zawsze możemy sobie przetłumaczyć w translatorze. A jednak cenzura działa, skoro pod nikiem wywołanym – antypis (cóż za słuszne skojarzenie) nie ukazał się komunikat poniższej treści. „Dziękuję za wybory i za to, że p. Ciebiada zostanie… Czytaj więcej »

Jeszcze niedawno ktoś nazwał mnie lewakiem, mogę zrobić screen. Więc proszę się nie wysilać.

niestety Panie Jach antypis ma dużo racji. Po Pana publikacjach widać jakie ma Pan preferencje polityczne. Więc proszę nie kreować się na niezależną osobę. Chyba, że chodzi Panu tylko o pieniądze czyli po dziennikarsku mówiąc „żeby się wzbogacić trzeba się zeszmacić”. Ten komentarz pewnie Pan też ocenzuruje więc nie pozdrawiam

Proszę podać przykłady moich publikacji. Chociaż dwa.

Tak myślałem, bo nie ma tych przykładów.