Strona główna Aktualności Powiat dostał kasę na przebudowę drogi

Powiat dostał kasę na przebudowę drogi

3
Zdjęcie ilustracyjne.
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Ldzania (gmina Dobroń) doczekają się przebudowy biegnącej przez tę wieś drogi.

Realizacja przedsięwzięcia byłaby trudna do zrealizowania, gdyby nie finansowe wsparcie, jakie zarządzające nią Starostwo Powiatowe w Pabianicach otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o 1.350.000 zł. Całą inwestycję oszacowano na jeszcze więcej.

Droga zostanie przebudowana na długości prawie 1,5 kilometra.

– Będzie to 463-metrowy odcinek od wiaduktu na drodze ekspresowej S8 do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 1007 metrów od miejsca, w którym prace trwały w 2018 roku do granicy Ldzania – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

W zakres robót wejdzie m.in. odwodnienie, budowa chodnika po jednej stronie drogi (zachodniej), poszerzenie jezdni z pięciu do sześciu metrów i wykonanie szerokiego na metr pobocza. Dla poprawy bezpieczeństwa na początku i końcu wsi zostaną zamontowane tzw. poduszki berlińskie, pojawi się również odpowiednie oznakowanie, poziome i pionowe.

Przetarg w tej sprawie ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Firmie, która go wygra urzędnicy chcą dać na wykonanie zadania pięć miesięcy od podpisania umowy.

Jego całkowita wartość to 2.250.000 zł. Oprócz Funduszu Dróg Samorządowych w kosztach będzie też partycypował powiat (600.000 zł) i gmina Dobroń (300.000 zł).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poduszki berlińskie ….. brak słów.
Najważniejszy element każdej inwestycji dla projektanta.!!!

super

Wszystko super, tylko te poduszki berlińskie kompletnie chybione, głupie, idiotyczne, bezsensowne, nieekologicznie… Po prostu szczyt głupoty.