Strona główna Aktualności Z miasta Powiat chce budować drugą halę sportową

Powiat chce budować drugą halę sportową

26
Przy Zespole Szkół nr 1 władze naszego powiatu obiecują pobudować halę sportową. Bez względu na to, czy uda im się pozyskać pieniądze na tę inwestycję z zewnętrz, czy też nie. 

Plan jest ambitny, gdyż zakłada rozpoczęcie prac na początku przyszłego roku (a niewykluczone, że jeszcze pod koniec bieżącego) i zakończenie ich w 2023 roku.

Póki co gotowe są koncepcja i program funkcjonalno – użytkowy hali. Według wstępnych założeń jednokondygnacyjny budynek, bez podpiwniczenia, zostanie podzielony na trzy części. Pierwsza to przeszklony hol główny, w drugiej – strefie zaplecza – znajdą się m.in. szatnie, sanitariaty, pomieszczenia socjalne dla pracowników, dla trenerów oraz administracyjne. Trzecią strefę będzie stanowiło pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej o szerokości dwudziestu metrów i długości czterdziestu metrów, z możliwością podziału go na trzy mniejsze boiska treningowe (poprzez podwieszane kotary). W hali przewidziano też ściankę wspinaczkową. Natomiast koło budynku – parking. Być może powstanie siłownia na świeżym powietrzu.

– Pobudujemy tę halę dla uczniów ZS nr 1, ale też dla klubów sportowych, będzie więc pełniła podobną rolę co hala przy ul. św. Jana. Tutaj miejsc dla widzów przewidujemy jednak mniej, bo około 50 – wyjaśnia starosta Krzysztof Habura.

Powiat chce zlecić realizację tego przedsięwzięcia w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt oszacowano na 11 mln zł. Nadziei na pozyskanie znacznej części pieniędzy władze powiatu upatrują w różnych źródłach.

Wkrótce ma być złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, opiewający na niewiele ponad 1 mln zł. Ale…

– Liczymy, że finalnie uda nam się pozyskać znacznie więcej. Poza tym czekamy na rozstrzygnięcie programu „Sportowa Polska”, w ramach którego również staramy się o pieniądze na budowę hali – mówi starosta.

Równocześnie dodaje, że nawet gdyby okazało się, iż powiat nie dostanie żadnego dofinansowania i musiałby sfinansować inwestycję z własnych środków, dojdzie ona do skutku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dla 50 osób widownia…. Czy a dla 500….? Proszę poprawić ten wpis bo ludzie pomyślą że jakiś bubel powstanie.

Dla 50.

No tak wstawi się 8 ławek gimnastycznych i się wszyscy zmieszczą. Kurła co za kraj… Za 2 lata będą budować następną hale bo się okaże że widownia się nie może zmieścić. Janusze budownictwa….

I miejsc parkingowych pewnie będzie kilka. Dla prezydenta i starosty. Reszta ma spadać.

To jest jakiś cyrk , sala sportowa dla 50 widzów, niech p.starosta się nie ośmiesza.

Czyżby wybory się zbliżały?

Przecież starosta, to już na emeryturę się szykuje. Zobaczycie moja magiczna kula 🔮 przepowiada, że na starostę startować będzie obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.

To na posła nie będzie znowu próbował? Jeżeli się szykuje na starostę to już dawno poukładali z radnymi, bo to oni chyba głosują na starostę. Ciekawe jak jednak wyborcy innych radnych powiatowych wybiorą…..

Habura juz robi podmurowke pod jakies gorzkie zale, ze nic nie dostal od wladzy. Zdziwiony. Jak wygral wybory razem z calym PO, to wyczyscili rowno wszystkich pisowcow. A teraz do nich z prosbami. Nic nie dac Panie Ciebiada. Jak do tej pory. Brawo. Jak Bog Kubie tak Kuba Bogu. PeOwsxy hipokryci.

Pan Ciebiada może pochwaliłby się i ujawnił jakie stawki za prąd płaci jego rodzinne miasto i jak to wygląda w porównaniu do innych miast.
Czy jako główny negocjator od pradu
mieszkancy Pabianic na tym stracili czy zyskali

Po pierwsze Pan Ciebiada mieszka w Ksawerowie, nie Pabianicach. A to miasto na czele z prezydentem i starosta przezulo go i wyplulo w ostatnich wyborach. I teraz czekaja na jego dzialania na rzecz tegoz miata i powiatu? Dla mieszkancow, ktorzy dali mu mniej glosow, niz w sieradzkim? Odplaca pieknym za nadobne. I kazdy by tak zrobil.

Jeśli Pan Ciebiada starował na prezydenta Pabianic to musiał być mieszkańcem Pabianic 🙂

A to z jakiej racji?

Kodeksu wyborczego?

Serio? Art. 11, par. 1, p.6 – bierne prawo wyborcze. Niech się pan zapozna.

Art 11 pkt 5 Prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze) ma w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego – osoba mająca prawo wybierania tych organów; Kto ma prawo do wybierania? Osoba, która posiada czynne prawo wyborcze. Kto ma czynne prawo wyborcze? O tym mówi art 10 pkt 3a rady gminy – obywatel polski oraz obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, oraz stale zamieszkuje na obszarze tej gminy, Podsumowując, jeśli chce się startować na prezydenta czy radnego Pabianic trzeba stale zamieszkiwać w Pabianicach. Zresztą 4 lata temu była głośna sprawa z panem Lesmanem… Czytaj więcej »

Nie ten przepis.
Art. 5. Ilekroć w kodeksie jest mowa o:
6) wójcie – należy przez to rozumieć także burmistrza i prezydenta miasta
Art. 11. § 1. Prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze) ma:
6) w wyborach wójta – obywatel polski mający prawo wybierania w tych wyborach, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 25 lat, z tym że kandydat nie musi stale zamieszkiwać na obszarze gminy, w której kandyduje.

Mam pan rację. Zwracam honor. Przepis dotyczy jedynie radnych.

Miło, że pan potrafi się z klasą zachować. Pozdrawiam.

Dodam jedynie, że akurat Krzysztof Ciebiada zameldowany jest w Pabianicach

ciebiada.jpg

Brak słów. Hala dla 50 widzów. Czyli Pan Starosta ze swoim urzędem i Pan Grzegorz .
Budujcie Panie starosto u siebie taką halę bubel.

Zaraz, zaraz. A tam, w miejscu dawnych warsztatów szkolnych nie miał powstać… basen?

Jak ta hala powstanie tak jak basen, to będzie słodko. Może pod halę coś jeszcze wyburzymy, na przykład kilka kamienic? 😀

Jest hala na św.Jana i wystarczy.Nie ma ważniejszych potrzeb?Co komu do głowy wpadnie to realizują,bez zastanowienia.

Last edited 1 miesiąc temu by Jagoda

Ludzie, co z wami? 50 miejsc. A po co więcej? Powiat buduje szkole hale i tyle.

No właśnie co z nami? Powstała hala powiatowa, która jest za mała dla dzieci. Ciągle jest problem z wynajęciem hali bo więcej jest grup niż miejsca na tej hali. Nie ma gdzie zaparkować, bo jak jest impreza to pierwszeństwo mają auta prezydenta, starosty i radnych. Dla rodziców uczestników już nie ma. Do tego straż miejska/policja wręcza mandaty jak ktoś postawi auto pod halą. Jeżeli powstaje już nowa hala to warto wybudować większą i ją odpowiednio zagospodarować. Do południa mogą dzieci ze szkoły ćwiczyć, a po południu można wynajmować grupom zorganizowanym.

Jeżeli był wybierany (startował), to bierne. Jeżeli wybierał kogoś, to czynne. Podstawy.