Strona główna Aktualności Komunikacja Potwierdzamy: autobusem MZK do Łodzi

Potwierdzamy: autobusem MZK do Łodzi

22

Władze Łodzi dały zielone światło na uruchomienie linii autobusowej z Pabianicami. To połączenie powinno ucieszyć niezmotoryzowanych mieszkańców, gdyż dzięki niemu łatwiej będzie dojechać do stolicy regionu oraz z niej wrócić.

Autobusy mają kursować z pętli autobusowej przy ul. Waltera Jankego do łódzkiego placu Niepodległości. Od kiedy? Nowa linia jest planowana na czwarty kwartał bieżącego roku i wiąże się z dostawą dziesięciu autobusów hybrydowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (dwa zostaną dostarczone w październiku, a osiem kolejnych w listopadzie). To bowiem pabianicka spółka, w przeciwieństwie do tramwaju, obsługiwanego przez MPK w Łodzi, będzie odpowiedzialna za tę linię, czyli pojazdy i kierowców.

– Oczywiście sporo kwestii, choćby takich jak miejsca przystanków czy godziny odjazdów musimy jeszcze ustalić (z Zarządem Dróg i Transportu – przyp.red.), nie mówiąc już o podpisaniu porozumienia. Cieszy nas jednak fakt, że prezydent Hanna Zdanowska dała w tej kwestii zielone światło – zaznacza Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Największym problemem w uruchomieniu nowej linii mogą okazać się braki kadrowe, z jakimi zmaga się MZK. W środę spółka ogłosiła nabór na kierowców. Są już pierwsi chętni, którzy chcieliby pracować w tym zawodzie.

O planowanych połączeniach z Łodzią pisaliśmy już w czerwcu (TUTAJ). Tekst wywołał wtedy ożywioną dyskusję.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super wiadomość brawo Panie Prezydencie

Jako student mowię dzieki Prezio !

Połączenie bardzo przydatne dla mieszkańców dojeżdżających do Łodzi.

bardzo dobra wiadomość , dziękujemy Panie Prezydencie za skuteczne rozmowy i owocny efekt

Efekt współpracy Mackiewicz – Zdanowska super!!!!

Jeszcze puścić drugą linię z PKP przez centrum i niepotrzebny remont torowiska 😉

Dziękujemy prezydentowi, który działa dla nas. Bugaj się cieszy.

Powinni puścić linie tak samo przez centrum

Wielkie brawa Panie Prezydencie!

Super, dlugo czekaliśmy, ale słowo zostało dotrzymane i brawo za to!

2interia.pl

Tylko niech jedzie inną trasą niż trwmwaj.

A „Piaski”, czy „centrum”, to już nie są Pabianice?
„Dziękuję” w takim razie UM Pabianice za wykluczenie innych niż Bugaj dzielnic z granic miasta Pabianice.

W sumie jak będzie rower miejski z każdego miejsca dojedziesz na Bugaj.

Wyobraź sobie: grudzień, temperatura +1, opady deszczu ze śniegiem a na ulicy błoto pośniegowe. I wiesz gdzie można sobie wsadzić ten miejski rower?

Mam tylko nadzieję że do porozumienia dojdzie przed wyborami😋😋😋

A co z biletomatami!? Miały być do końca sierpnia i co? Pasażerowie kupują bilety u kierowców i tylko powstają niepotrzebne opóźnienia. Kierowca powinien być od jeżdżenia, a nie od prowadzenia obwoźnego kiosku. Cywilizowane miasta odchodzą od tego absurdu. Poza tym wątpliwe jest, żeby udało się do końca roku uzupełnić liczbę kierowców na tyle, żeby MZK mogło obsłużyć linię. Sami wczoraj pisaliście, że kierowców nie ma i niestety raczej w tej kwestii nie za wiele się zmieni. Może być tylko coraz gorzej. Do tego autobusy, nówki zastąpią te żałosne, duszne, ciągle się psujące i wręcz rozpadające się beżowe autobusy, którymi strach… Czytaj więcej »

wszystko dla ludzi – rozumiem. Może by pomyśleć o kierowcach, których brakuje bo stawki są marne! Niech dadzą pensje jak w Łodzi. Dokładają pracy i czas za kołkiem to non stop 8/10h. Przerwy po 9min na jedzenie i skorzystanie z sanitariatów, których brakuje! Tylko Waltera i PKP ma sanitariat. Reszta krańcowej to drzewa i płot! Może prezydent nie widzi problemu ze kierowca jest zmuszony załatwiać się na przysłowiowe koło?

Od lat to mówiłem, powtórzę ostatni raz:
dublowanie trasy tramwajowej (póki ten istnieje) mija się z sensem. Przy okazji można „złapać” inne rejony pozbawione dotąd komunikacji – z Bugaju przez 3 Maja, Konstantynowską, Rypułtowicką przez Retkinię – Dworzec Łódź Kaliska – Central?

Miły prezent przed nowym rokiem akademickim dla studentów, to fakt! Oby tylko się wyrobili 🙂 i to jeszcze nowe autobusy hohoho, aż się wierzyć nie chce, a jednak!

I to rozumiem 🙂 nie ma kasy na tory ( i to co jest pod nimi) to przyzwyczajmy ludzi do tego, że autobusy mogą dygać zewsząd i wszędzie! zbierajcie kasę na szybkie ekologiczne (najlepiej elektryczne) i nieograniczone – to rewelacja, a tramwaj robi wypad – bo to i tak było utopijne. Proszę jeszcze o zatoczki autobusowe w Ksawerowie, wyjęcie torów i zabetonowanie ich równiutko, bo jak tylko zniszczę felgę na 4 centymetrowej oponie to właściciel torowiska będzie bekał kasą… wypad z tramwajem i będzie git! Może lepiej pomyśleć jak pracownicy do Miele będą dojeżdżać do pracy? – tramwajem się nie… Czytaj więcej »

Już prawie połowa października i gdzie ten autobus widmo?