Strona główna Aktualności Z miasta Potrzebne czy nie? Radni interweniują w sprawie separatorów na Waltera – Jankego

Potrzebne czy nie? Radni interweniują w sprawie separatorów na Waltera – Jankego

25
Czy z ulicy Waltera Jankego znikną separatory? Odkąd zostały zamontowane słychać opinie, że nastąpiło to niepotrzebnie. Koalicyjny Klub Radnych pisze w tej sprawie interpelację do prezydenta Grzegorza Mackiewicza…

Czego ona dotyczy? Jest w niej prośba o usunięcie separatorów oddzielających pasy jezdni, a gdyby okazało się to niemożliwe, przynajmniej o ich odpowiednie oznakowanie, aby były widoczne w nocy.

Separatory są efektem zmian w organizacji ruchu, jakie w wakacje wprowadził na ulicy Waltera Jankego Zarząd Dróg Miejskich. Pojawiły się w dwóch miejscach – w rejonie skrzyżowania z ulicą Smugową oraz koło pasów przy Lidlu. Czy był to trafiony pomysł?

– Mamy sygnały od zmotoryzowanych mieszkańców, że ich nie widać, co zresztą potwierdzają liczne ślady opon na separatorach. Przez tę słabą widoczność można łatwo uszkodzić auto… Zgadzamy się z opiniami, że najlepiej byłoby je zdemontować – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący KKR.

Za złożeniem interpelacji opowiedziało się siedemnaścioro radnych. Trafiła ona z magistratu do Zarządu Dróg Miejskich, który obiecuje zająć się tematem.

– Separatory zamontowaliśmy z myślą o bezpieczeństwie pieszych, aby kierowcy nie zmieniali pasa ruchu w obrębie przejść, dlatego przychylamy się do ich pozostawienia. „Wyposażenie” je w elementy odblaskowe jest jednak możliwe. Zastanowimy się nad tym – usłyszeliśmy od Macieja Guminiaka, inspektora ds. drogowych w ZDM.

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł32-latka uderzyła głową o trotuar. Kolejna awantura w centrum
Następny artykułDwie kradzieże i do dziesięciu lat za kratami
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Maciej to niech sie puknie w głowe. To co wyrabia w mieście to jednak wielka farsa. Facet nie nadaje sie do tej roboty.

Chyba dobry żart! Właśnie spełniają swoją rolę, bo kierowcy jadą wolniej – dlaczego mają uderzać auta o separatory, skoro jest zakaz zmiany pasa ruchu przed przejściem? Jakie dodatkowe oznakowanie – jest tam 40 km/h i oswietlona droga… jak ktoś ma problem, to proszę się udać do okulisty lub wrócić na kurs prawa jazdy. Wielu jest przeciw, bo nie może swoimi 'betami’ kręcić piruetów – teraz na nawrockiego się przenieśli startujący z parkingu carrefura wieczorową porą!

Separatory są źle założone. Dlatego że powinny być kilka metrów przed przejściem. To ma na celu aby kierowca nie zmienił pasa czyli nie wyprzedził samochodu i nie potrącił człowieka na pasach. Obecnie separatory są przy samych pasach więc ich skuteczność jest zerowa. Dodatkowo są nieoznakowane i brak o nich informacji. Każde ograniczenie powinno być oznaczone. Weź pod uwagę że jedziesz autem i na pasy wjeżdża rowerzysta. A Ty nie możesz odbić w żadną stronę.

Ta i wtedy jak byśmy przejechali przez Zygmunta ul. Smugową jakby były dłuższe? Ale pomysły masz Tja. Codziennie do pracy wyjeżdżam – skręcamy z mężem w lewo w stronę Carrefour i teraz mamy na to miejsce. ZGŁASZAM PROŚBĘ -proszę o te żółte wzniesienia wzdłuż obu skretów w lewo w Smugową, ponieważ pseudo „kierowcy” jadą na wprost tam gdzie mozna tylko skręcać!!!

Proponuję czytać ze zrozumieniem. A biorąc pod uwagę Twoja wyobraźnię aż dziwię się jak zdobyłaś prawo jazdy. Od separowania pasów są wysepki ze znakami pionowymi. Są oznaczone i bezpieczne. Wczoraj wieczorem lało. Tego badziewia jak ktoś o nim nie wie po prostu nie widać. To jest droga którą poruszają się auta od strony Bełchatowa na łódź. Nie widziałem w Polsce takich wynalazków.

tam nie można skręcać w lewo ! weź się przejdź i przyjrzyj uważnie!

Przy jeździe na wprost jest ok, gorzej jak np. skręcasz ze Smugowej w prawo, trzeba wtedy się skupić nie tylko na tym, czy nic nie jedzie z lewej strony ale również na tym, żeby nie najechać na separator. W dzień do zrobienia bez problemu, w nocy też się da, ale jednak nie są tak dobrze widoczne z tej pozycji.

no naprawdę wyżyny intelektualne dla niektórych. Skoro się tak musisz skupić do lepiej prowadź samochodu. Na kiblu lepiej się skupiaj.

Bardzo zabawny komentarz, długo wymyślałeś?

sorry, z kibla pisałem

Kierowcy. którzy narzekają na separatory argumentując, że muszą się skupiać nad tym aby ich nie najechać a nie na tym co dzieje się na przejściu dla pieszych są idiotami nieznającymi przepisów i do tego bez wyobraźni i powinni być pozbawiani uprawnień do kierowania pojazdami. Skoro przepis stanowi, że przed przejściem i na przejściu nie można zmieniać pasa ruchu oraz wyprzedzać to nad czym tu się zastanawiać, i w jaki sposób można na nie najechać stosując się do przepisów? Poza tym to nie jest tor wyścigowy żeby jeździć po 80 czy 100 km/h i nawet jak ktoś najedzie z prędkością 40… Czytaj więcej »

a ja jestem za tym zeby to zlikwidowali badziewie drogowe

Nie ma to jak dobre uzasadnienie. A kobieta z dzieckiem niech ucieka przed samochodami.

Na przejście dla pieszych powinna prowadzić taka sama droga jak na lotnisku do stanowiska check in.

Separatory będą wkrótce czarne od śladów opon, tak jak jest na Myśliwskiej w okolicach Ossowskiego. Separator cały czarny, zupełnie niewidoczny. Te jeszcze w miarę żółte, kiedy jest ciemno, także niewidoczne (już nie mówię kiedy przyjdzie zima i zasypie separatory śnieżnym puchem, to wtedy będzie dopiero się działo). Na Waltera Janke separator w bezpośredniej styczności z pasami przejścia dla pieszych mija się z celem, jeśli można zmienić pas w odległości 3 metrów od przejścia. Kompletne nieporozumienie.

Ciekawe jak będzie ten odcinek odśnieżany jak napada więcej śniegu. Pierwszy spychacz zerwie te wszystkie separatory i żółte lizaki.

kompletna bzdura ,ktoś się śmiesznie bawi za moje pieniądze -chyba wiem kto . Dobrze wymalowane pasy odpowiednimi farbami i „aktywne przejscia dla pieszych” uruchamiane przez nich samych w razie potrzeby

jeden specjalista już budował rondo z klocków gumowych to się cała Polska śmiała z radosnej twórczości ,jeszcze trzeba to kontynuować ???

Ten kto nie potrafi przejechać Waltera bez najechania na te żółte elementy to proponuje ZOSTAĆ W DOMU

A Policja odrazu powinna takich kierowców przetestowac na dmuchaniu w balonik – i zabierać prawo jazdy. Wstyd

Co za bzdura. Przecież przed i na przejściu na pieszych nie można zmieniać pasa ruchu to w czym niby te separatory przeszkadzają? Jeżeli ktoś w tych miejscach zmienia pas ruchu to jest debilem, nie przestrzega przepisów i nie potrafi myśleć co powinno spowodować utratę prawa jazdy. Składający tę interpelację to też zapewne idioci

Jak pierwszy raz zobaczyłam te separatory, to moja myśl: nie ma rady na debili, tylko zmuszać ich do ostrożniejszej jazdy takimi właśnie środkami.

Wydaje się, że Pan Maciej Guminiak nie ma za grosz wyobraźni. Trzeba być co najmniej krótkowzrocznym, żeby nie przewidzieć problemów z takim rozwiązaniem uregulowania ruchu. Domyślam się, że to ten sam urzędnik, który przyklepał separatory parkingowe na środku ulicy 20-stycznia. Jak dla mnie, to to się zbytnio nie różni od położenia krawężników po na środku jezdni. Można przejechać samochodem całą Europę i nie zobaczyć takich rozwiązań. Należy, panie Macieju, odpowiedzieć sobie na pytanie: „dla czego?” Myślę, że kierowcy, sądy, ubezpieczyciele itd.. doskonale znają odpowiedzi na te pytania… Przykro mi, że Pan tego nie rozumie. Nie wiem czy Pan był odpowiedzialny… Czytaj więcej »

Wiedziałem o tych zmianach w organizacji ruchu od dawna. Byłem za tym żeby przejścia były bezpieczne dla każdego. Na Waltera Janke nie ma aż takiego ruchu żeby tworzyły sie korki więc zwężenie jezdni przed pasami nie zachwieje ruchu. Jak jechałem pierwszy raz to byłem w szoku takim samym jak przez początkowe rondo na tej ulicy (Policja z resztą też) Ani jedno przejście nie jest bezpieczne bo na każdym można wyprzedzić tylko teraz z większym ryzykiem. Każdy powinien uwarzać ale kierowcy i piesi są różni. Na pewno to zmienią i my za to zapłacimy a do tego czasu kierowcy, piesi i… Czytaj więcej »

Życzę powodzenia wszystkim kierowcom zimą przy wielokrotnych zmianach pasa ruchu oraz odśnieżarkom. Większy pożytek byłby z sygnalizacji świetlnej na żądanie.
Pozdrawiam.