Strona główna Na sygnale Wypadki Potrącenie przy kościele na Bugaju

Potrącenie przy kościele na Bugaju

6

Starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Pogotowie na sygnale zabrało ją do szpitala.

Poszkodowana przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. 20 Stycznia przy Smugowej. Została potrącona przez jadącego od strony Myśliwskiej Forda Ka na łaskich numerach rejestracyjnych. Autem kierowała kobieta.

86-latka została zabrana do szpitala. Ma rozbitą głowę i złamaną nogę.

W ubiegłym tygodniu na ulicy Grota Roweckiego została potrącona (również przez Forda Ka) 64-latka. Kobieta ma poważne obrażenia (WIĘCEJ).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziś jechałam samochodem i to co widziałam to mnie przeraziło. Pieszy idzie na pasach a kierowca zasuwa równo tuż przed jego nosem na jednym przejściu, na drugim przejściu. Tacy nie powinni wcale jeździć. A dwa ten pieszy który był właśnie na pasach nie lepszy, bo zauważyłam że wcale zero rozejrzenia się czy coś jedzie, tylko zasuwa na pasach równo. Piesi i kierowcy są równi w myśleniu.

Tak, tylko, że pieszy ryzykuje swoim życiem więc uważam, że nie powinno się komentować tego czy to jest mądre czy nie, to jego życie, natomiast kierowca nie ryzykuje swoim życiem.

Czyli reasumując: to pieszy powinien bardziej uważać wchodząc na pasy, bo ryzykuje swoim życiem. Kiedy zaczniemy edukować pieszych? Są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a mało który zna swoje prawa i obowiązki. Nie wspominając już o braku rozsądku u większości z nich.

Uwaga dotyczy każdego uczestnika ruchu. Ale kurde jak widzę pieszego to hamuję a nie pakuję mu w dupę bo mi się bardzo spieszy. Wiadomo jak to z nimi jest i tego się raczej nie zmieni. Co innego jak ci wylezie pod maskę tam gdzie pasów nie ma, a co innego jak jest na pasach w centrum miasta.

Panzer – przepisy mówią jasno. Zbliżając do pasów masz obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jeżeli nie widzisz dokładnie otoczenia to zwalniasz.
Przejście dla pieszych TO JEDYNY fragment drogi jezdni na którym to pieszy ma pierwszeństwo – uszanuj to.

zgadza się