Strona główna Aktualności Posypały się mandaty za wykroczenia wobec „niechronionych”

Posypały się mandaty za wykroczenia wobec „niechronionych”

7
W ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach uważnie przyglądali się wczoraj zachowaniom kierowców wobec pieszych i rowerzystów. I posypały się mandaty. 

Takie działania podjęto w tym roku po raz dziesiąty. Były prowadzone na terenie całego naszego powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których ryzyko wypadków jest największe i gdzie już je z udziałem „niechronionych” odnotowano. Funkcjonariuszy można było też spotkać koło przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych na ruchliwych drogach.

– Akcja zakończyła się wystawieniem kierowcom 26 mandatów. Przyjęli je wszyscy, na których zostały one nałożone. Karaliśmy też kierujących punktami karnymi – poinformowała nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP.

Wykroczenia się powtarzały. Jakie? Omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed pasami aby przepuścić pieszego (500 zł i 10 punktów), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu (350 zł i 10 punktów) oraz wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych (200 zł i 10 punktów).

REKLAMA
Poprzedni artykułPabiks powalczy o pierwsze w tym sezonie domowe zwycięstwo
Następny artykułRówne nawierzchnie zamiast trylinki. Tak będzie na osiedlu 1000-lecia
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pytanie do p. Joanny Szczęsnej: A to można dostać mandat za takie wykroczenie bez punktów karnych??

Statyści zabrali się do pracy, ile można leżeć?? Trochę ruchu im nie zaszkodzi, ta Pabianicka policja,szkoda słów typowa przechowalnia wakatów

A może by tak akcja w drugą stronę? Poobserwować zachowanie rowerzystów i pieszych. Kierowca jest łatwy do na mierzenia bo posiada identyfikację. Zapraszam do obserwacji w okolice szpitala tam jest problem szczególnie w korzystaniu z ścieżki rowerowej.

„niechronieni” czyli poza okresem lęgowym? można polować jak w carmaggedon!

Kierowcy samochodów stali się tzw ,,chłopcem do bicia,, .Ponoszą odpowiedzialność za siebie oraz nie wiem dlaczego za pieszych rowerzystów motorowerzystów motocyklistów i niepełnosprawnych na wózkach. Taka akcja łapanka na kierowców powinna być także skierowana do wymienionych wcześniej. Rowerzyści i piesi robią co chcą na chodnikach przejściach i jezdniach bo tak pozwala im prawo.Nie zwracają uwagi na nic twierdzą że przepisy ich nie dotyczą.powinna być prosta zasada że kierowcy nie wyjeżdżają bezczelnie na chodniki a piesi nie pakują sie jak debile prosto pod koła na jezdnie.

Ostatnio można zobaczyć przykład bezczelnego zachowania niepełnosprawnego na elektrycznym wózku kþóry bez zatrzymania przy lichej widoczności pakuje się wprost pod koła zjeżdżajac z chodnika na jezdnie

Gdy zjeżdżał na jezdnię to na ulicy Zamkowej tuż przed przejściem zatrzymał się samochód wyjeżdżający z ulicy Kościuszki (widać to na nagraniu). W takim wypadku jadący ul. Zamkową nie miał prawa omijać pojazdu stojącego przed przejściem dla pieszych. Czy niepełnosprawny będąc już na pasach musiał się zatrzymać mijając pojazd go przepuszczający? Pewnie mógł zwolnić czy zachować większą uwagę, ale sam fakt, że przed przejściem stał już pojazd powinien spowodować u drugiego kierującego zapalenie się lampki, że nie może go omijać (przecież z jakiegoś powodu tam stoi) to powinien być automat. Niestety jest masa idiotów za kierownicą, którzy nie powinni posiadać… Czytaj więcej »