Strona główna Aktualności Z miasta Równe nawierzchnie zamiast trylinki. Tak będzie na osiedlu 1000-lecia

Równe nawierzchnie zamiast trylinki. Tak będzie na osiedlu 1000-lecia

5
Z uliczek między blokami przy ulicy Skłodowskiej zaczęła znikać trylinka. Ruszył bowiem pierwszy etap prac, w rezultacie których ładniejszego wyglądu nabierze osiedle 1000-lecia. Chodzi o nowe nawierzchnie. 

Zlecone przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej roboty trwają od wczoraj. Pierwsze efekty są już widoczne, na końcowe trzeba poczekać. Jak długo? Wykonawca – konsorcjum trzech firm (z Wiśniowej Góry i dwóch łódzkich) ma czas na realizację zadania do połowy listopada. Jednak możliwe, że zakończy się ono wcześniej.

Starą, zniszczoną trylinkę robotnicy zastąpią kostką brukową – na osiedlowych uliczkach i na chodnikach. Zmiana będzie zauważalna wzdłuż bloków przy Skłodowskiej 23C i 23A, częściowo przy Skłodowskiej 23D i Skłodowskiej 23, czyli „Papierni” (tam zostanie położony tylko nowy chodnik) oraz we wjeździe między blokami przy Skłodowskiej 23A i Skłodowskiej 23D.

– W pierwszej kolejności zostaną wyremontowane drogi jezdne, później utwardzimy płytami ażurowymi miejsca postojowe, a następnie pobudujemy chodniki – tłumaczy Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM.

W rezultacie rozpoczętych właśnie robót kostka brukowa pojawi się na około 1750 metrach kwadratowych. Z biegiem czasu ma jej być coraz więcej, bo plany zakładają modernizację całego osiedla 1000-lecia.

Ten etap pochłonie około 360 tys. zł. Pieniądze na inwestycję zostały specjalnie zarezerwowane w budżecie miasta i przekazane ZGM.

REKLAMA
Poprzedni artykułPosypały się mandaty za wykroczenia wobec „niechronionych”
Następny artykułDron „antysmogowy” na testach (WIDEO)
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super, ale czy ktoś ocenił stabilność drzew, którym znacznie przycięto system korzenny?

Kupowanie wyborców ????????????????? Tyle lat nic się nie działo, słyszeliśmy tylko że „pieniędzy nie ma i nie będzie” ……………

Oby nie wyszło jak z remontem przejazdu na ul. Torowej ……. że do d…….

na dworcu jest jeszcze jedno torowisko do wymiany, z peronu pierwszego. nie mogą go ruszyć w tym samym czasie co inne bo został by całkowicie zatrzymany ruch kolejowy. dlatego remont przejazdu dla samochodów odbywa się dwuetapowo.

Kurcze a ja głupi cale życie mówiłem trelinka