Strona główna Aktualności Posypały się mandaty za brak maseczki

Posypały się mandaty za brak maseczki

14
Kontrole pod kątem przestrzegania nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych skutkują mandatami. Niektórzy mieszkańcy naszego miasta i ościennych gmin już się o tym przekonali.

To, jak stosujemy się do wymogów sanitarnych sprawdzają przede wszystkim łączone patrole policji i straży miejskiej. Patrolowanie pod tym kątem rozpoczęło się pod koniec ubiegłego tygodnia. Rezultaty widać w statystykach – w ciągu trzech dni zostało wystawionych 175 mandatów: 56 w piątek, 62 w sobotę i 57 w niedzielę.

Brak maseczki nie zawsze kończy się karą finansową.

– Od 10 grudnia do 12 grudnia było w związku z tym 80 pouczeń (najwięcej – 42 – w piątek – przyp. red). Wobec czterech osób skierowaliśmy do sądu wnioski o ukaranie – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

Policja i straż miejska zapowiada kontynuację kontroli. Są i będą prowadzone w marketach, galeriach handlowych, ale też w małych sklepach czy w środkach transportu publicznego.

Niedostosowanie się do wymogu zasłaniania ust i nosa może skutkować mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Nakaz noszenia maseczek wynika z ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy patrole pojawią się w kościołach? Jak wszędzie to wszędzie.

Nie w tym okupowanym przez kler i jego sługusów kraju….zapomnij o tym a czeka CIę życie wieczne…..

Przecież od dawna już wiadomo, że w kościołach nie ma wirusa. 😡

Urząd miasta nie zlecił dezynfekcji miejsc w przestrzeni publicznej, Spółdzielnia mieszkaniowa też nic nie robi i zażucila dezynfekcje klatek schodowych tak jak było to robione wcześniej. Dlaczego ?

NIeprawda PSM dezynfekuje nadal tyle ze pewnie smacznie chrapiesz jak to robia….pzdr!

Pewnie zorientowali się, że to nic nie daje i zwyczajnie szkoda kasy.

piszmy również bez błędów zarzuciłapiszemy przez RZ!!!

Nie po to się szczepiłem tym g…., żeby teraz chodzić w kagańcu.

W kościołach to księża już mówią niech będzie zaszczepiony a nie pochwalony.

I tych co nie przyjęło mandatu w sądzie wygra, bo rozporządzenie jest DALEJ niezgodne z prawem. A panowie policjanci, no cóż… mieli przestrzegać PRAWA a wyszło jak wyszło.

„Dr Meehan opracował wiele badań, które pokazują, że noszenie masek jest nieskuteczne: W dokumencie roboczym National Bureau of Economic Research stwierdzono, że interwencje niefarmaceutyczne, takie jak restrykcje, kwarantanny i noszenie masek, nie wpłynęły znacząco na ogólne wskaźniki przenoszenia wirusa.”

„Dr Lummox opublikował swoje wnioski w naukowych pismach Science i Nature na podstawie 100 tys.obserwacji, że rodziny zmarłych na covid 19, którzy nosili maseczki, przestrzegali kwarantanny i restrykcji uniknęły transmisji i zarażenia w 95,68 %”. To z tego samego źródła, tylko dzień później.

Jakim prawem Mackiewicz zleca mandaty?!

Dave