Strona główna Na sygnale Posypały się mandaty na przejazdach kolejowych

Posypały się mandaty na przejazdach kolejowych

33

Policjanci sprawdzali czy kierowcy ignorują przepisy o ruchu drogowym, a w szczególności czy lekceważą znak „STOP” i sygnalizację ostrzegawczą, omijają zamknięte półrogatek i czy przejeżdżają pod zamykającymi się szlabanami. 

25 stycznia 2022 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej komendy monitorowali poczynania kierowców na przejazdach kolejowych od ulicy Lutomierskiej do ul. Karniszewickiej w Pabianicach.

Mimo wielu apeli mundurowych nie wszyscy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów. Podczas kontroli policjanci ukarali 5 osób, w tym wystawili trzy mandaty karne w wysokości 2 000 złotych za wjazd na tory przy zapalonym czerwonym świetle lub zamykających się zaporach, a także zastosowali 2 pouczenia.

Podobne działania będą prowadzone cyklicznie na terenie podległym pabianickiej komendzie policji.

 

Wskazówki i fakty dotyczące bezpieczeństwa

1. Pociągi mogą poruszać się w dowolnym kierunku i w dowolnym czasie. Czasami wagony są pchane przez lokomotywy zamiast być ciągniętymi.

2. Lokomotywa waży średnio 80 ton. To powoduje, że siła z jaką uderza lokomotywa w samochód jest proporcjonalna do siły z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. Wszyscy wiemy, co dzieje się z aluminiową puszką uderzoną przez samochód.

3. Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do pojazdów ratunkowych, uprzywilejowanych, samochodów i pieszych.

4. Pociąg jest szerszy od rozstawu szyn około 1 metra z każdej strony. Jest to szczególnie ważne dla pieszych, którzy powinni zachować bezpieczną odległość od przejeżdżających pociągów.

5. Pociągi towarowe nie jeżdżą o stałych porach a rozkłady jazdy pociągów pasażerskich ulegają zmianie. Zawsze należy spodziewać się pociągu na każdym skrzyżowaniu drogi i linii kolejowej.

6. Dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg jest zawsze bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.

7. Nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Pociągi nie mogą się zatrzymać na tyle szybko, aby uniknąć kolizji.

8. Jeżeli widać jakiekolwiek elementy infrastruktury kolejowej (tory, rozjazdy) zawsze trzeba zakładać, że są one eksploatowane nawet jeśli pozornie wyglądają na opuszczone.

9. Pamiętaj, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ładna ta Skodzianka, trzeba przyznać 🙂

Niech pamiętają o wymianie oleju. Żeby nie było jak z insignią.🤫

A co się z nią stało? Wymiana oleju co 30 tyś zaszkodziła silnikowi? 😉

po 2k? Ja bym dał od razu po 10tyś albo co tam, po 20. Bo czemu nie. Owszem, potępiam idiotów, którzy omijają zamknięte rogatki, ale takie mandaty…

Chory kraj.. Ważne że na 500 + będzie …

ci piraci drogowi przebrani w mundurki powinni jeszcze z 5 tys. brać na poczet przyszłych mandatów.

A co nie można 10sekund wytrzymać aż czerwone światło zgaśnie i zaoszczędzić 2 koła???

Ja kilka razy spotkałem się z tym ,że podniesiono zapory i kierowcy trąbili jeden na drugiego aby jechał choć świeciło się czerwone.
Więc co masz zrobić?

stać , dopóki czerwone nie zgaśnie

Wiadomo, że jak stoisz na czerwonym i ktoś trąbi, to musisz jechać. Nie znasz przepisów ?

;-)))))

Ruchole przesiedli się widzę ponownie w nieoznakowe Renault Megane 😅😅😅

Skoro nie zależy wam na waszym marnym życiu to róbcie z nim co tam chcecie, ale pamiętajcie o maszynistach prowadzących lokomotywy pociągów pod które bezmyślnie wjeżdżacie autem rowerem. Bezmyślność kierowcy to straszny szok stres dla maszynisty.

Ale my tu mówimy o wlepianiu mandatów tym którzy wjechali na przejazd już po przejechaniu pociągu, kiedy to rogatki w górze i tylko bezsensowne czerwone sygnalizatory sie jeszcze 15 sekund świcom powodując sztuczny korek i pobór opaty w postaci mandatu!
przejazdy co 15 minut zamykane na 5-10 minut tworzą niewiarygodne korki. Auta stoją za i przed pobliskimi skrzyżowaniami skutecznie blokując ruch. Torowa blokuje wiejską. warzywna blokuje karniszewicką, lutomierska – partyzancką. I dziwią się że w chwilę po podniesieniu szlabanów kierowcy ruszają. Często przejedzie 4-5 aut i zamyka się ponownie przejazd…. Po cholere te czerwone sygnalizatory po otwarciu?!

Po cholerę zatrzymywać się na „Stopie” jeśli nic nie jedzie ? Po cholerę przepisy ?

ja tu pisze o wstrzymywaniu ruchu kiedy rogatki się otworzą a czerwone w tedy po cholerę świeci?!

Jak była niska kara w ubiegłych latach to nie słyszałem żeby ktoś dostał mandat za niewłaściwy przejazd przez torowisko, a teraz jak jest 2 tyś to od razu mandaty…. ach ten Nowy Ład 🙂

Jak nie słyszałeś, to z pewnością nikt nie dostawał.

dokładnie tak. zgadzam się w 100%.

z jakiego powodu włączyli sygnał świetlny czerwony? konwój? 🙂

Cztery tygodnie to chyba wystarczający czas, żeby przemyśleć swoje zachowanie w świetle nowych stawek mandatów. Niektórych, jak widać, nie rusza. I tak im dali dużo czasu

Tak samo z prędkością.

Eeee, nuta ta łapanka i kary. A właściwie to za co? Że rogatki się opuszczały, a kierowca jeszcze zdążył przejechać? Zajmijcie się lepiej pijanymi kierowcami. A pijanych rowerzystów już nie łapiecie?

A właściwie za co pijanych ? Że nawalony? Ale dał radę przejechać. A tych bez prawka za co ? Też dają radę przejechać. Tych, co się nie zatrzymują na czerwonym ? Po co ? Dopóki nikogo nie zabiją to nie ma sensu.

Last edited 3 miesięcy temu by Puchacz

A kiedy to policja zacznie ścigać święte krowy z telefonami na przejściach? Albo tetryków wchodzących pod koła przy rynkach? A może warto zabrać się za rowerzystów którzy zamiast na ścieżkach jeżdżą po ulicy bez oświetlenia ani kamizelek. …
Lepiej czychac na przejazdach gdzie przejazd zamyka się na 10 minut bez przejeżdżającego pociągu… Albo hitem jest kontrola prędkości na świetlickiego przy stacji benzynowej. Odcinek na którym nie było nigdy wypadku. A wystarczyłoby stanąć w okolicy Lidla.

Pierwszą osobą, którą powinna się zająć policja, jesteś ty.
Nie ma zakazu korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych.
Osoba o ograniczonej sprawności ruchowej (tetryk) ma pierwszeństwo przed pojazdem w każdym miejscu.
Rowerzysta nie ma obowiązku używać kamizelki odblaskowej.
Oddaj prawo jazdy i przestań się kompromitować. Tacy jak ty nie powinni jeździć samochodem. Twoja nieznajomość przepisów, prędzej czy później, doprowadzi kogoś do nieszczęścia.

Last edited 3 miesięcy temu by Relax

No popatrz. W związku z nowymi przepisami. Osoba przechodząc przez pasy patrząc w ekran telefonu może dostać mandat 50-100zl… Poczytaj przepisy misiu. Starsza osoba ma wszędzie pierwszeństwo nie zależnie od miejsca na drodze? Dobry jesteś… jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś ogarnął. Chyba że dla ciebie wszyscy ludzie po 50 jeżdżą na wózkach. Rowerzysta nie musi jeździć w kamizelce czy z oświetleniem? No popatrz. A zgodnie z przepisami, po zmroku to jego obowiązek jeżeli porusza się po drodze publicznej. Mandat 50 zł Wyłącz telefon, włącz myślenie. I wrzuć do szkoły bo widzę, że w gimnazjum nie dałeś rady. Coś mi… Czytaj więcej »

Powtórzę jeszcze raz:
Nie ma zakazu korzystania z telefonu, tak jak napisałeś w pierwszym poście, więc teraz się nie tłumacz.
Osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej mają wszędzie pierwszeństwo przed pojazdem. Żaden wózek nie ma tu nic do rzeczy. Ani wiek takiej osoby. (Żal przy okazji czytać, że nazywasz kogoś „tetrykiem” a jeszcze gorzej, że uważasz za taką każdą osobę po pięćdziesiątce)
Nie ma obowiązku jazdy rowerem w kamizelce odblaskowej, tak jak napisałeś w pierwszym poście, więc teraz się nie tłumacz.
Oddaj prawko.

Last edited 3 miesięcy temu by Relax

Wydaje mi się że przy Twoim problemie z rozumieniem czytanego tekstu, I wyciąganie wniosków…rozwijanie kazdej myśli, nadwyrężyło by pracę Twojego rozumu. Niestety w takich miejscach nie posługujemy się pismem obrazkowym ani komiksami. A patrząc na Twoje argumenty zatrzymałeś się na 3 słowach. Kamizelka, telefon, tetryk…
Polecam na początek „poczytaj mi mamo”.

👍
Oddaj prawko.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, mówiąc, co im wolno, a czego nie, jeśli nie wiesz.

Wróć do szkoły, bez umiejętności czytania daleko nie zajedziesz. Nawet z prawkiem z czipsów.

Last edited 3 miesięcy temu by Kac

👍

Mają chłopaki łatwy zarobek ale teraz z innej beczki…
UWAGA BARDZO WZMOGŁY SIE KRADZIEŻE NA TERENIE OGRODÓW DZIAŁKOWYCH. OSTATNIEJ NOCY TJ Z 27.01NA28.01 OBROBILI DZIAŁKI NA BUGAJ 59 A WCZEŚNIEJ ZAWITALI NA MYŚLIWSKĄ
ŁUPEM PADA WSZYSTKO A SZCZEGÓLNIE BUTLE Z GAZEM.
WIEC MOŻE TYM DZIELNI POLICJANCI SIE ZAJMĄ BO TO PLAGA A NIE SPORADYCZNY WYSKOK