Strona główna Na sygnale Kryminalne Pościg za kradzionym BMW

Pościg za kradzionym BMW

1

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który poruszał się kradzionym BMW. Chcąc uniknąć zatrzymania uszkodził dwa radiowozy. Nie wykluczone, że usłyszy zarzut kradzieży pojazdu.

11 stycznia policjanci zostali powiadomieni, że sprzed bloku na łódzkim osiedlu Teofilów zostało skradzione BMW serii 3. Właściciel wycenił straty na 30 tysięcy złotych. Analizą kradzieży zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową.

– Ich ustalenia wskazywały, że samochód może pojawić się w rejonie Aleksandrowa Łódzkiego. Policjanci namierzyli auto około godziny 17:50 poruszające się drogą 71 w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Gdy kierujący zatrzymał się na światłach przy skrzyżowaniu z ulicą Niesięcin policjanci zablokowali BMW z dwóch stron. Siedzący za kierownica, zamiast podporządkować się wydawanym przez funkcjonariuszy poleceniom, próbował uciekać. Wycofał bmw uderzając w radiowóz a następie ruszył do przodu i uszkodził drugi – relacjonuje kom. Adam Kolasa z biura prasowego KWP w Łodzi.

Kierującym kradzione BMW okazał się 39-letni łodzianin. Mężczyzna był również poszukiwany listem gończym do osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zabezpieczyli kradzione auto, które w najbliższym czasie zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi. Nie wykluczone, że zatrzymany usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Piszę się „niewykluczone”!